RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

O jakich świętach marzą Polacy?

Święta jako mniej radosne z powodu pandemicznej rzeczywistości (fot. Shutterstock)
Święta jako mniej radosne z powodu pandemicznej rzeczywistości (fot. Shutterstock)

Jeszcze nie tak dawno, gdyby zapytać Polaków o to, za jakimi świętami tęsknią, większość odpowiedziałaby, że ze śniegiem za oknem. I choć tęsknotę za śniegiem w święta deklaruje 27 proc. Polaków, zdecydowanie bardziej marzą nam się święta z bliskimi. W tym roku nieco mniej myślimy o stresie związanym z przygotowaniami czy kupnem prezentów, 36 proc. rodaków najbardziej obawia się, że ze względu na pandemię nie uda im się spotkać z bliskimi.

Nie „Boże Narodzenie”, a „okres świąteczny”. Komisarz UE dała wytyczne

Wiceprzewodnicząca KE Helena Dalli opracowała zalecenia dot. „komunikacji inkluzywnej”, w których zachęcała m.in. pracowników Komisji do unikania...

zobacz więcej

Aż 36 proc. Polaków obawia się, że świąt nie uda im się spędzić w rodzinnym gronie. Dlatego, jak wskazuje najnowsze badania serwisu „Prezentmarzeń”, Polacy mogą postrzegać tegoroczne święta jako mniej radosne z powodu pandemicznej rzeczywistości, co potwierdza 31 proc. pytanych Polaków. i coraz bardziej pozbawione świątecznej tradycji - jak zauważa 24 proc. respondentów.

Aż 31 proc. Polaków czuje smutek, ponieważ przy świątecznym stole zabraknie kogoś bliskiego.

Choć respondenci uważają, że święta są coraz bardziej pozbawione właściwej atmosfery, to nie oznacza, że do ich celebracji przywiązujemy mniejszą wagę. 27 proc. respondentów już zastanawia się, czy trafi z upominkami w gust tych, których chcą obdarować, a 20 proc. na samą myśl o przygotowaniach stresuje się, czy zdąży.

Przeczytaj także: „W Boże Narodzenie część dzieci z pewnością zapłacze”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej