RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier Morawiecki w wywiadzie dla BBC World Service

Premier Morawiecki udzielił wywiadu stacji BBC World Service (fot. Wiktor Szymanowicz / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM)
Premier Morawiecki udzielił wywiadu stacji BBC World Service (fot. Wiktor Szymanowicz / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM)

„Zapraszam do obejrzenia wywiadu, jakiego udzieliłem stacji BBC World Service. W rozmowie z Katya Adler mówię głównie na temat bieżących wydarzeń geopolitycznych – sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, współpracy z NATO i potencjalnych zagrożeniach ze strony Rosji. Emisja w najbliższą sobotę, 4 grudnia, o godzinie 15.10 (czasu polskiego) na BBC World News” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dołączył także link do strony BBC: https://www.bbc.co.uk/programmes/m0012yq5.

Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się dla BBC w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, rosnących cen gazu i gromadzeniu sił rosyjskich u granic Ukrainy. Według niego to wszystko pokazuje, że Kreml i jego sojusznicy chcą zmiany systemu politycznego i destabilizacji regionu. – Musimy obudzić się z tej geopolitycznej drzemki – oświadczył Morawiecki.

Wywiad z polskim premierem ukazał się wówczas tuż przed zaplanowanym na ten dzień spotkaniem ministrów spraw zagranicznych państw NATO, w tym sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena, w Rydze.

Pod koniec listopada premier w kilka zaledwie dni spotkał się z przywódcami wielu europejskich pańśtw – Estonii, Litwy, Łotwy, Węgier, Czech, Chorwacji, Francji, Słowenii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej