RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Sugestie WP ws. budowy muru na granicy. Chwilę później: Przepraszamy

(Fot.  Irek Dorozanski/Polish Ministry of National Defence via Getty Images))
(Fot. Irek Dorozanski/Polish Ministry of National Defence via Getty Images))

Wirtualna Polska opublikowała w czwartek tekst o budowie muru na granicy z Białorusią. „Opozycja zaczyna śledztwo. Dostawcą płotu firma działacza PiS” – czytamy na Twitterze. Chwilę później portal zamieścił przeprosiny.

Mieszkańcy pogranicza chcą budowy muru. „Tu jest jednomyślność”

Liczni mieszkańcy terenów sąsiadujących z granicą polsko-białoruską są za powstaniem zapory. Tłumaczą, że będą się czuć bezpieczniej; wielu zwraca...

zobacz więcej

Z tekstu dowiadujemy się, że jedna z firm, która wybuduje mur na granicy, to Mostostal Siedlce, największy producent i eksporter konstrukcji stalowych w Polsce.

Mimo to, Wirtualna Polska stawia zarzut, że Mostostal Siedlce dlatego wybuduje umocnienia, ponieważ prezesem firmy jest Tomasz Haptunowicz, który według strony internetowej PiS, jest przewodniczącym Zarządu – Okręg Siedlce rządzącej partii.

Polityczne powody wyboru wykonawcy odrzuciła rzeczniczka Mostostalu Siedlce.

–  Sugerowanie, że potencjalny wybór firmy Mostostal Siedlce do realizacji tego zadania miałby mieć charakter niebiznesowy w kontekście przekazanych powyżej informacji, godzi w dobre imię zarówno Mostostalu Siedlce jak i Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal – cytuje wp.pl rzecznik Annę H. Czyż.

Jednak, zachęcając do przeczytania tekstu, portal w mediach społecznościowych w streszczeniu artykułu napisał: „Opozycja zaczyna śledztwo. Dostawcą stali na płot firma działacza” – czytamy na Twitterze.

Chwilę później, w kolejnym wpisie portal zamieścił sprostowanie:

„Przepraszamy, opis tweeta wprowadza w błąd. W tekście nie pada stwierdzenie, że stal na płot graniczny dostarczy firma działacza PiS, a firma, której jest prezesem. Mostostal Siedlce jest częścią Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal, tę zaś kontrolują państwowe spółki energetyczne”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej