RAPORT

Pogarda

Rafał Trzaskowski na podkomisji Kongresu straszy reżimem w Polsce [WIDEO]

Rafał Trzaskowski wziął zdalnie udział w dyskusji zorganizowanej przez jedną z komisji Izby Reprezentantów (fot. Facebook/Rafał Trzaskowski)
Rafał Trzaskowski wziął zdalnie udział w dyskusji zorganizowanej przez jedną z komisji Izby Reprezentantów (fot. Facebook/Rafał Trzaskowski)

Najnowsze

Popularne

Podkomisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA ds. Europy, Energetyki, Środowiska oraz Cybernetyki zorganizowała wysłuchanie o stanie demokracji w Polsce i Europie Środkowej. O sytuacji w naszym kraju opowiadał Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy podczas zdalnego posiedzenia mówił m.in., że „społeczność międzynarodowa nie może sobie pozwolić na słaby rząd w tej części Europy”.

Trzaskowski „w Kongresie” – wiemy, o czym ma mówić. W drugim zdaniu – o PiS

Rafał Trzaskowski w czwartek w formie zdalnej weźmie udział w wysłuchaniu przed jedną z kilkudziesięciu podkomisji amerykańskiego Kongresu. Już...

zobacz więcej

W trwającym kilka minut wystąpieniu Rafał Trzaskowski stwierdził, że „Polska jest miejscem bitwy między demokracją a autorytaryzmem”. Jego zdaniem nasz kraj „nie został jeszcze przekształcony w reżim dzięki sile społeczeństwa obywatelskiego i partii opozycji”.

Polityk dostrzegł, że sytuacja w naszej części Europy „jest niestabilna”. – Rosjanie gromadzą wojska przy granicy z Ukrainą, Kreml zmienia politykę energetyczną w broń, a Łukaszenka macza palce w prowokowanie kryzysu migracyjnego za naszą wschodnią granicą – mówił.

Trzaskowski: Społeczność międzynarodowa nie może sobie pozwolić na słaby rząd w Polsce


W związku z tym, jak kontynuował, „społeczność międzynarodowa nie może sobie pozwolić na słaby rząd w tej części Europy”.

Przed podkomisją Kongresu Trzaskowski wygłosił listę zarzutów pod adresem Zjednoczonej Prawicy. Według niego „Trybunał Konstytucyjny zmienił się w organ aprobujący wszystkie działania rządu”. W Polsce, w jego opinii, trwa kampania przeciw społeczności LGBT, a „partia rządząca proponuje drakońskie przepisy antyaborcyjne”.

Trzaskowski: TK podważył nasze członkostwo w UE


Polityk PO stwierdził także, że wyrok TK, stwierdzający wyższość prawa krajowego nad unijnym „podważa polskie członkostwo w UE”.

Siebie, a także prezydentów innych miast, Rafał Trzaskowski nazwał „strażnikami wolności, demokracji i praw mniejszości”. – Dziś rząd PiS próbuje napisać własną wersję historii i wymazać Lecha Wałęsę z książek historycznych. Tylko dzięki odwadze naszych nauczycieli, polskie dzieci mogą się o nim uczyć (…). Dzięki nam dzieci uczą się w szkołach o tolerancji, prawach kobiet i zmianach klimatycznych – przekonywał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej