RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Magazyn śledczy Anity Gargas” prześwietli „kołobrzeskiego barona” [WIDEO]

Ponad 2 miliony euro unijnych dotacji wyrzucone w błoto, spór sądowy o prestiżowy ośrodek wypoczynkowy i ścieki płynące rzeką do Bałtyku – wymieniają autorzy programu „Magazyn śledczy Anity Gargas”. Przekonują, że pod rządami starosty Kołobrzegu Tomasza Tamborskiego, zwanego przez niektórych mieszkańców „kołobrzeskim baronem”, dochodzi do bulwersujących zdarzeń. „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22.35 w TVP1.

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Rosja i kryzys na granicy

Od rzekomych ładunków wybuchowych w placówkach dla dzieci, przez próby wzniecania konfliktów na tle narodowościowym, po agresywne ataki na polską...

zobacz więcej

Reporterzy pytają, „jakie są konsekwencje dla regionu niektórych decyzji Tamborskiego – uchodzącego za bliskiego współpracownika Stanisława Gawłowskiego, wieloletniego lidera zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej? Jak doszło do rozpisania przez starostwo przetargu zawierającego poważną wadę prawną?

Dlaczego spalarnia śmieci, na którą Kołobrzeg wydał ponad 14 milionów złotych została zlikwidowana? Jakie decyzje administracyjne spowodowały, że ścieki z budowy potężnego centrum handlowego zanieczyszczają kołobrzeską Parsętę? Czy oświadczenie majątkowe starosty Tomasza Tamborskiego może zawierać nieprawdę?”

„Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22.35 w TVP1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej