RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dziennikarz „GW” zarzucił wiceministrowi, że nosi złoty zegarek. Odpowiedź go zaskoczyła

Edward Siarka odniósł się do zaczepki dziennikarza (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Edward Siarka odniósł się do zaczepki dziennikarza (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

„Minister Edward Siarka ma złoty zegarek na złotej bransolecie. Złoty, a skromny” – napisał z ironią na Twitterze dziennikarz „Gazety Wyborczej” Aleksander Gurgul. Odpowiedź wiceszefa resortu klimatu i środowiska mocno go zaskoczyła, bo okazało się, że zegarek nie jest ze złota tylko… z drewna.

„Gazeta Wyborcza” i kłamstwa na temat rejestru pedofilów. Sprostowanie na pierwszej stronie

„Gazeta Wyborcza” opublikowała sprostowanie dotyczące fałszywych informacji kolportowanych tam w szczycie kampanii samorządowej w 2018 roku –...

zobacz więcej

Aleksander Gurgul zamieścił w czwartek screen z posiedzenia jednej z sejmowych komisji, zwracając uwagę na zegarek ministra klimatu i środowiska Edwarda Siarki. „Złoty, a skromny” – napisał ironicznie.

Po paru godzinach odpisał mu szef resortu. „Panie redaktorze, zegarek nie jest ze złota tylko z drewna. Rzetelność to cenna cecha w Pana zawodzie. Proszę wypróbować”.

Gurgul, choć nie skasował tweeta, to w kolejnym wpisie swoją wpadkę skomentował: „Nie ma co brnąć. Cofam pomyłkę, za którą przepraszam pana ministra. Zegarek – jak odpisał mi pan minister – jest wykonany z drewna”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej