RAPORT

Wojna na Ukrainie

W drzwiach, suficie, podłodze i zbiorniku paliwa. Auto naszpikowane przemytem

Samochód Białorusina był naszpikowany nielegalnym towarem (fot. KAS)
Samochód Białorusina był naszpikowany nielegalnym towarem (fot. KAS)

Kontrabandę wartą ponad 65 tys. zł próbował przemycić do Polski 56-letni Białorusin. Nielegalnymi papierosami wprost naszpikował swój wóz. – Funkcjonariusze KAS nielegalny towar wyciągnęli z drzwi, sufitu, podłogi i przerobionego zbiornika na paliwo – wyjaśnia st. asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Szybcy i wściekli przemytnicy papierosów taranowali samochody pograniczników

Najpierw forsowali Bug na pontonach wyładowanych po brzegi kartonami papierosów. Na brzegu czekały już podrasowane samochody terenowe, którymi od...

zobacz więcej

Pech dopadł 56-latka na przejściu granicznym w Bobrownikach, gdzie jego maszyną zainteresowali się funkcjonariusze podlaskiej KAS.

Chrysler wydał im się podejrzanY i skierowali go do szczegółowej kontroli. W trakcie rewizji okazało się, że auto wprost naszpikowane jest kontrabandą.

W drzwiach, suficie, zbiorniku paliwa oraz w przerobionej podłodze samochodu mundurowi znaleźli blisko 5 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Ich wartość rynkowa została oszacowana na ponad 65 tys. zł.

Wobec kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową. Przemytnik stracił i towar i przemytniczą maszynę. Mężczyźnie, który mimo wpadki nie przyznaje się do winy, grozi wysoka grzywna.

(fot. KAS)
(fot. KAS)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej