RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kryzys na granicy. Żaryn: Z Białorusi odlecą kolejni cudzoziemcy

Na lotnisku w Mińsku pełno ludzi (fot. PAP/EPA/RAMIL NASIBULIN/BELTA )
Na lotnisku w Mińsku pełno ludzi (fot. PAP/EPA/RAMIL NASIBULIN/BELTA )

Z Białorusi odlecą kolejni cudzoziemcy, którzy wcześniej próbowali przedzierać się na Zachód – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jednocześnie zaznaczył, że powroty nie oznaczają końca białorusko-rosyjskiej operacji przeciwko Polsce.

Fałszywe grupy i profile na Mecie krytykowały m.in. działania Polski wobec migrantów

Koncern Meta poinformował w środę o usunięciu szeregu fałszywych grup i profili na Facebooku i Instagramie, zamieszczających posty związane z...

zobacz więcej

„Na lotnisku w Mińsku, jak widać, pełno ludzi. Czekają na kolejne loty ewakuacyjne. Są one planowane w najbliższych dniach. Z Białorusi odlecą kolejni cudzoziemcy, którzy wcześniej próbowali przedzierać się na Zachód” – napisał na Twitterze Żaryn.

W swoim wpisie zaznaczył, że powroty nie oznaczają końca białorusko-rosyjskiej operacji przeciwko Polsce. „Na Białorusi wciąż pozostaje na tyle dużo cudzoziemców, by prowadzić pełzający konflikt przeciwko UE, destabilizując naszą granicę” – podkreślił.

Dodatkowo odsyłanie cudzoziemców z Białorusi pozwala służbom białoruskim na dokładniejsze dobieranie tych, którzy pozostając na Białorusi, będą przygotowywani do ataków na granicę RP” – dodał Stanisław Żaryn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej