RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kto wygrałby wybory parlamentarne? Notowania partii w Sejmie [SONDAŻ]

Nowy sondaż parlamentarny (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Nowy sondaż parlamentarny (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na zdecydowaną wygraną – koalicja rządząca w najnowszym sondażu notuje 38 proc. poparcia. Badanie pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl pokazuje stabilizację wśród najsilniejszych ugrupowań.

Nowy sondaż. Rośnie przewaga PiS nad PO i resztą stawki [WIDEO]

W najnowszym sondażu Research Partner dotyczącym preferencji politycznych Polaków Zjednoczona Prawica zyskała ponad 3 pkt. proc. poparcia. Koalicja...

zobacz więcej

Oddanie głosu na Zjednoczona Prawicę deklaruje 38 proc. Polaków – to spadek o 1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem).

Nowy sondaż parlamentarny


Poparcie dla drugiej w zestawieniu Koalicji Obywatelskiej wyniosłoby 25 proc. (bez zmian). 1 pkt proc. traci Polska 2050, na którą chce głosować 12 proc. respondentów.

Konfederacja zachowała swoje poparcie – 10 proc. Na Lewicę głos oddałoby 9 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 1 pkt proc., a na PSL 2 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.). Poparcie dla Kukiz'15 oraz Porozumienia nie uległo zmianie i wynosi po 1 proc.

2 proc. respondentów odpowiedziało, że poprze inne ugrupowanie niż wskazane na liście.

Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc., to wzrost o 1 pkt proc.; 37 proc. nie zamierza głosować, 2 proc. nie miało zdania. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1054 Polaków, w dniach 26-29 listopada.

Zobacz także: Nowy sondaż parlamentarny. Na podium zyskuje tylko jedna partia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej