RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Nowy sondaż. Rośnie przewaga PiS nad PO i resztą stawki [WIDEO]

W najnowszym sondażu Research Partner dotyczącym preferencji politycznych Polaków Zjednoczona Prawica zyskała ponad 3 pkt. proc. poparcia. Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni, Konfederacja i Lewica zaliczyły spadki.

Poseł PO: Każdy sędzia sam uznaje, kiedy jest niezawisły

Każdy sędzia sam uznaje, kiedy jest niezawisły, a kiedy nie. Jeżeli oni uważają, że to nie ma wpływu na ich orzecznictwo, mogą uczestniczyć –...

zobacz więcej

Gdyby wybory miały odbyć się 5 grudnia, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 37,1 proc. ankietowanych. Oznacza to znaczny wzrost w stosunku do poprzedniego badania (+3,3 pkt. proc.).

Spadło natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, którą poparłoby 20,6 proc. badanych (-3,2 pkt. proc.). Polskę 2050 wybrałoby 10,6 proc. Polaków (-0,2 pkt. proc.). W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja, na którą zagłosowałoby 8,4 proc. badanych (spadek o 1 pkt. proc.), i Lewica, którą wskazało 6,9 proc. respondentów (-0,7 pkt. proc.).

Pozostałe partie nie miałyby swojej reprezentacji w parlamencie.

10,6 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 26-29 listopada na ogólnopolskiej próbie 1030 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej