RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Elżbieta II nie zrezygnowała z alkoholu. Książę Karol innym trunkiem zastąpił wino

Elżbieta II (fot. Yui Mok/WPA Pool/Getty Images)
Elżbieta II (fot. Yui Mok/WPA Pool/Getty Images)

Ponoć jeszcze niedawno brytyjska monarchini wypijała średnio cztery napoje alkoholowe dziennie. W październiku pojawiły się jednak doniesienia, że lekarze zalecili Elżbiecie II, by sięgała po trunki tylko od święta. Tymczasem królowa bynajmniej nie zrezygnowała zupełnie z alkoholu. Jej sommelier przyznaje, że 95-latka wciąż wypija kieliszek wina do obiadu.

To nie książę Karol wygłosił „rasistowską” uwagę na temat Archiego

Niedawno ukazała się nowa książka na temat wnuków królowej Elżbiety II, zatytułowana „Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William,...

zobacz więcej

O zwyczajach alkoholowych Elżbiety II wypowiedział się na łamach dziennika „Daily Mail” jej sommelier, Demetri Walters. Powiedział on, że mimo ostatnich problemów zdrowotnych, jakie miała, wciąż nie odmawia sobie kieliszka wina, który wypija do obiadu. „Ponieważ obecnie nie pije dużo wina, jest jeszcze bardziej wymagająca w kwestii tego, jakie wino skosztuje” – zdradza sommelier, który ma teraz więcej pracy przy selekcji win dla swojej chlebodawczyni.

Co warto podkreślić, Walters wspomina również o zdrowotnej przyczynie, która stoi za tym, że królowa musiała ograniczyć picie alkoholu. „To szkodzi jej stawom, więc nie może pić za dużo, kiedy wykonuje swoje królewskie zobowiązania” – stwierdza.

Walters dba również o podniebienie księcia Karola. „Wpadł na pomysł, że nie może pić wina, gdyż źle działałoby na niego na stare lata. Tak więc, co jest bardzo niezwykłe, musiałem zostać jego piwnym sommelierem. Nie śmiałem mu powiedzieć, że piwo jest dla niego jeszcze gorsze” – zdradził ekspert.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej