RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Lempart lży polskich żołnierzy. PO: Ona walczy o prawa kobiet

– Mordercy w polskich mundurach wyrzucają dzieci do lasu – krzyczała przed Sejmem Marta Lempart. O komentarz do tych słów zostali poproszeni w TVP Info przedstawiciele różnych ugrupowań. – Pani Marta Lempart jest osobą, która pociągnęła wiele osób za sobą. Walczy o prawa kobiet, walczy o prawo do wyboru – stwierdziła Joanna Frydrych z PO i dodała, że ludzie różnie wyrażają swoje emocje.

Ochojska kolejną gwiazdą białoruskiej TV? Lawina komentarzy ws. skandalu na granicy

„Ochojska pozazdrościła Sterczewskiemu i Jachirze sławy w telewizji. Białoruskiej” – napisał na Twitterze wiceszef MSWiA Błażej Poboży. „Ruszyła,...

zobacz więcej

Marta Lempart na proaborcyjnej demonstracji przed Sejmem wykrzykiwała w środę wulgarne hasła, atakując polskie służby.

Co na to Joanna Frydrych z PO? Posłanka zaznaczyła, że pod sztandarami Strajku Kobiet Lempart cały czas organizuje demonstracje i protesty. Według Frydrych, robi to w momencie, gdy cały czas „kobietom dzieje się krzywda”.

Zobacz także:   Morawiecki ostro ws. reparacji. Padła konkretna kwota. Co na to Niemcy?

– Kiedy Trybunał Konstytucyjny podejmuje drastyczną ustawę – powiedziała poprawiając się, że nie chodzi o ustawę, lecz uchwałę zmieniającą ustawę, a potem przyznając, że był to w sumie wyrok ws. interpretacji przepisów konstytucji.

Jest liderką. Pociągnęła za sobą mnóstwo kobiet – stwierdziła Frydrych.

Lempart przed Sejmem krzyczy o „mordercach w polskich mundurach”. „Pozwijcie mnie” [WIDEO]

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart w czasie manifestacji przed Sejmem wykrzykiwała wulgarne i obraźliwe hasła pod adresem polskich żołnierzy i...

zobacz więcej

Joanna Frydrych została więc zapytana wprost, czy akceptuje takie słowa, jakie padły pod adresem Straży Granicznej. – Ja akurat jestem osobą, która nie akceptuje wulgaryzmów – stwierdziła posłanka PO i dodała: „Osoby wyrażają emocje w sposób różny”.

Wskazała, że nie pochwala używania tak ostrych sformułowań, ale wzbraniała się też przed jednoznacznym skrytykowaniem zachowania lewicowej aktywistki.

Mogła być „Warszawianką Roku”


Z kolei Ireneusz Zyska z PiS przypomniał, że władze Warszawy związane z PO komplementowały Martę Lempart i mogła ona zostać zwyciężczynią plebiscytu na „Warszawiankę Roku”. – To skandaliczne. Ta pani używa w przestrzeni publicznej słów obelżywych i wulgaryzmów – powiedział komentując fakt, że liderka Strajku Kobiet dopuściła się „ataku na polski mundur”.

Zobacz także:   Mazguła rusza na pomoc Lempart i deklaruje: Tylko ja zarządzam moją macicą

– Jak pani Marta Lempart sobie życzy, żeby zgłaszać ją do prokuratury, jestem przekonany, że odpowiednie służby powinny to uczynić, bo wszyscy jesteśmy równi wobec prawa – zaznaczył.

Kurdej-Szatan ostro o „występie” w Belarus24. Krzyczy i wskazuje winnych [WIDEO]

Barbara Kurdej–Szatan znów skomentowała filmik z polsko–białoruskiej granicy. Stwierdziła, że żołnierze powinni bronić granic, ale niektórzy z nich...

zobacz więcej

Co dokładnie mówiła przed Sejmem Marta Lempart?
– Obrońcy tych pier***onych morderców w mundurach, co wyrzucają dzieci do lasu, odgrażali się, że będą na nas składać na nas zawiadomienie do prokuratury i że będą nas pozywać! Proszę, k***a, bardzo! – krzyczała.

Zobacz także:   „Tak wygląda wolność słowa w Polsce”. Barbara Kurdej-Szatan w Belarus 24

– Mordercy w mundurach wyrzucają dzieci do lasu. Pozwijcie mnie, to sprawa będzie o to, że jesteście pierd***nymi mordercami w mundurach, którzy wyrzucają dzieci do lasu. Będziemy to udowadniać przed sądem, bo jak na razie to są obiecanki – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej