RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tysiące domów bez prądu po wichurach na Pomorzu. IMGW: najgorsze przed nami

Strażacy mieli pracowitą noc (fot. KP PSP Wejherowo)
Strażacy mieli pracowitą noc (fot. KP PSP Wejherowo)

Ponad 3200 domów na Pomorzu nie ma prądu; to efekt wichury, która przechodzi nad regionem – informuje Radio Gdańsk. IMGW ostrzega, że będzie wiało jeszcze mocniej.

Gdzie spadnie śnieg? [PROGNOZA NA CZWARTEK]

W czwartek na południowej połowie kraju nastąpi stopniowa poprawa pogody. Śnieg i śnieg z deszczem będzie padał na północy kraju i w rejonach...

zobacz więcej

Najwięcej odbiorców bez prądu jest na Kaszubach, w rejonie Kościerzyny, Kartuz i Chojnic. Wyłączonych jest ponad 120 stacji średniego napięcia – bez zasilania jest 3240 domów. Energa Operator zapewnia, że awarie mają być naprawione jeszcze przed południem.

Straż pożarna przekazała, że do godziny 6.30 rano miało miejsce 21 interwencji. Najwięcej tego typu wyjazdów było w powiatach chojnickim i człuchowskim (10). Mundurowi usuwali powalone drzewa i połamane gałęzie. Nie ma dużych strat materialnych.

Wysoka fala


Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa ocenia, że na morzu, mimo wysokiej fali, było spokojnie. – Nie było żadnych alarmów z tym związanych – powiedział Radiu Gdańsk Rafał Goeck.

W nocy najsilniej wiało w rejonie Ustki i Zalewu Wiślanego – w porywach do 85 km/godz. – Niestety, najgorsze jeszcze przed nami –poinformowała Maria Poświata z Biura Prognoz Morskich Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Wiatr w porywach ma osiągać prędkość około 100 km/godz. – najsilniej ma wiać na Wybrzeżu. Po południu pogoda zacznie się uspokajać.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej