RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rosyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały obywatela Ukrainy szykującego zamach

Planował eksplozję dwóch samodzielnie sporządzonych ładunków wybuchowych (fot. FSB\TASS via Getty Images)
Planował eksplozję dwóch samodzielnie sporządzonych ładunków wybuchowych (fot. FSB\TASS via Getty Images)

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w czwartek o zatrzymaniu trzech obywateli Ukrainy, z których jeden miał przygotowywać zamach terrorystyczny na terenie Rosji, a dwaj mieli zbierać informacje o rosyjskich obiektach strategicznych.

Afganistan: USA przeprowadziły atak odwetowy na „planistę” ISIS

Amerykańskie siły powietrzne przeprowadziły w Afganistanie pierwszy atak odwetowy po samobójczym zamachu terrorystycznym w Kabulu, w którym zginęło...

zobacz więcej

Według FSB zatrzymany mężczyzna przybył do Rosji w celu dokonania zamachu i „planował eksplozję dwóch samodzielnie sporządzonych ładunków wybuchowych”. Służby zapewniły, że mężczyzna ten przyznał się do winy.

Ojciec i syn


Dwaj pozostali – ojciec i syn – przyjechali do Rosji „w celu zbierania informacji i wykonania fotografii i nagrań przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla życia ludności oraz obiektów infrastruktury transportowej” – oznajmiły służby. Zapewniły, że w samochodzie dwóch mężczyzn znaleziono broń.

Wszyscy trzej zatrzymani – według FSB – zostali zwerbowani przez ukraińskie służby specjalne: Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i wywiad wojskowy. Nie podano, w jakich regionach Rosji zostali zatrzymani.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej