RAPORT

Wojna na Ukrainie

Strażacy w żałobie. Komendant główny PSP o tragicznej śmierci ochotników

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla rodzin dwojga strażaków ochotników, którzy w czwartek rano zginęli w wypadku – przekazała PSP. Do tragedii doszło w Czernikowie koło Torunia.

Nie żyje młody strażak. Miał zaledwie 24 lata

14 września 2021 roku na wieczną służbę odszedł młody strażak z OSP Kobyla. Mateusz miał zaledwie 24 lata. O jego śmierci na fanpage'u jednostki,...

zobacz więcej

„W miejscowości Czernikowo samochód OSP, jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Komendant Główny PSP w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla rodzin” – poinformowała w czwartek w mediach społecznościowych Państwowa Straż Pożarna.

Żałoba w Państwowej Straży Pożarnej


Po tragicznym wypadku zmieniono kolorystykę oficjalnej strony PSP na czarno-białą. „Dziś ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę, tracąc życie!” – podkreślono w informacji o wypadku.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu mł. bryg. Arkadiusz Piętak poinformował, że w wypadku zginęli mężczyzna i kobieta, druh i druhna OSP.

Zginęli w drodze, by ratować życie innym


– Nasza koleżanka i kolega, jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie – powiedział.

Samochodem Ochotniczych Straży Pożarnych, który zderzył się z tirem w Czernikowie koło Torunia (woj. kujawsko-pomorskie), jechało pięciu strażaków. Ranni są przytomni. Dwóch z nich to też funkcjonariusze PSP – przekazał rano rzecznik KG PSP bryg. Krzysztof Batorski. Ranni strażacy zostali przewiezieni do szpitali w Toruniu i Lipnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło po godzinie 5 na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z dk 10. Samochód OSP jechał w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Przyczyny wypadku ustala policja pracująca pod nadzorem prokuratora.

Zobacz także: Nie żyje strażak ochotnik. Tragiczny finał gaszenia pożaru zboża

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej