RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ochojska kolejną gwiazdą białoruskiej TV? Lawina komentarzy ws. skandalu na granicy

Janina Ochojska na granicy w obronie imigrantów (fot. PAP/Valdemar Doveiko, Twitter.com/JaninaOchojska, StZaryn)
Janina Ochojska na granicy w obronie imigrantów (fot. PAP/Valdemar Doveiko, Twitter.com/JaninaOchojska, StZaryn)

„Ochojska pozazdrościła Sterczewskiemu i Jachirze sławy w telewizji. Białoruskiej” – napisał na Twitterze wiceszef MSWiA Błażej Poboży. „Ruszyła, by robić polityczne happeningi” – dodał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra –koordynatora służb specjalnych. To tylko kilka komentarzy ws. zachowania europosłanki Koalicji Europejskiej na naszej wschodniej granicy. Ze środy na czwartek Ochojska do późnej nocy relacjonowała bowiem w sieci swoje działania dotyczące imigrantów.

Europosłowie na granicy. Ochojska: Złożymy wniosek przeciw Polsce do Strasburga

Grupa europarlamentarzystów, wraz z Janiną Ochojską, pojechała na granicę polsko-białoruską. Gdy komendant Straży Granicznej odmówił im zgody na...

zobacz więcej

Grupa europarlamentarzystów, wraz z Janiną Ochojską, pojechała w środę na granicę polsko-białoruską. Gdy komendant Straży Granicznej odmówił im zgody na wjazd, Ochojska zapowiedziała, że złoży na Polskę skargę do Trybunału w Strasburgu.

Europarlamentarzyści postanowili też zorganizować konferencję prasową. Ochojska po raz kolejny zarzuciła polskiemu rządowi okrucieństwo wobec migrantów. Sprawa wywołała wiele emocji i komentarzy.

Zobacz także:   Dziennikarze na granicy z Białorusią. Wiceszef MSWiA podał szczegóły [WIDEO]

Po północy Janina Ochojska wrzuciła kilka zdjęć imigrantów i funkcjonariuszy straży granicznej oraz krótki komentarz: „Uczestniczyłam w interwencji Grupy Granica, w czasie której trzech Syryjczyków, uprzednio pięciokrotnie wypchniętych z Polski, zostało wreszcie przewiezionych do ośrodka. Tylko światła kamer, nasza obecność i wywalczone zabezpieczenie z Trybunału Praw Człowieka uchroniły ich przed kolejną wywózką”.

„Tak wygląda wolność słowa w Polsce”. Barbara Kurdej-Szatan w Belarus 24

Słowa Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej zyskały międzynarodowy rozgłos. Historię celebrytki przypomniała reżimowa białoruska telewizja...

zobacz więcej

„Pierwszego dnia po wejściu w życie nowych zasad ochrony granicy z Białorusią niektórzy politycy znów ruszyli, by robić polityczne happeningi” – skomentował na Twitterze Stanisław Żaryn, udostępniając post Ochojskiej.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych dodał: „Takie działania mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo Polski i zdolność odpierania operacji hybrydowej przeciwko RP”.

„Janina Ochojska pozazdrościła Frankowi Sterczewskiemu i Klaudii Jachirze sławy w telewizji. Białoruskiej” – napisał wiceminister MSWiA Błażej Poboży.

Zobacz także:   Stoltenberg: Rosja nie będzie decydować, kto jest członkiem NATO

„Myślała, że będzie luka prawna (o której sama wspomina) i uda jej się zrobić zadymę ku uciesze Łukaszenki i Putina” – skomentowała posłanka PiS Anna Kwiecień. „Straciłam do tej kobiety wszelki szacunek… napawa mnie obrzydzeniem jej postępowanie” – dodała, krytykując zachowanie Ochojskiej.

„Pani Ochojska zamierza skarżyć Polskę do Trybunału w Strasburgu? Na Łukaszenkę, za trzymanie w więzieniu Angeliki Borys i Andrzeja Poczobuta, jakoś się nie skarży” – zauważyła Marzena Paczuska. „Prowokacji białoruskich mundurowych na granicy z Polską także nie dostrzega?” – zapytała.

Sprawę chętnie komentują też internauci. Podkreślają, że forsując polską granicę, nielegalni imigranci łamią prawo, a pomaganie im w tym procederze powinno być karane. Odnosząc się do zdjęć zamieszczonych przez Ochojską użytkownicy sieci pytają także, gdzie są kobiety i dzieci, o których tyle mówią politycy opozycji, bo na fotografiach widać samych młodych mężczyzn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej