RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gdzie spadnie śnieg? [PROGNOZA NA CZWARTEK]

Łódź po nocnych opadach śniegu (fot. PAP)
Łódź po nocnych opadach śniegu (fot. PAP)

W czwartek na południowej połowie kraju nastąpi stopniowa poprawa pogody. Śnieg i śnieg z deszczem będzie padał na północy kraju i w rejonach podgórskich – powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB.

Środa z deszczem i śniegiem. Wciąż będzie wiało [PROGNOZA]

Synoptycy zapowiadają opady śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu w całym kraju. Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii...

zobacz więcej

Jak powiedział Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek mieszkańcy południowej części Polski mogą liczyć na niewielką poprawę pogody.

– Po wietrznej i z opadami nocy w czwartek od rana sytuacja będzie się poprawiać, choć nie od razu i nie wszędzie. Najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy południowej Polski, gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, ale bez opadów. W północnej połowie kraju zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Opadów spodziewamy się także w obszarach podgórskich i w górach. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 1 st. na Suwalszczyźnie do 8 na Podkarpaciu. Na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna wyniesie o 2 do 6 st.” – powiedział Gawron.

Wiejący umiarkowanie i dość silnie wiatr będzie negatywnie wpływał na odczucie chłodu. W pierwszej połowie dnia nad morzem, w centrum i na północnym wschodzie wiatr może w porywach osiągać 75-80 km/h. Z upływem dnia podmuchy będą słabły, jednak na krańcach północno-wschodnich jeszcze w godzinach wieczornych mogą przekraczać 70 km/h.

Noc przyniesie sporo przejaśnień i rozpogodzeń w całym kraju. Słaby śnieg spodziewany jest na północy i na południowym wschodzie Polski. W Bieszczadach może lokalnie spaść do 15 cm śniegu. W rejonach podgórskich będą to wartości o połowę mniejsze. Od -4 do zera st. Nad morzem termometry mogą wskazać 1 st., a w obszarach podgórskich do -5. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej