RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Trzech rosyjskich youtuberów zażartowało z taksówkarza. Trafią do gułagu

Prank zakończył się dla nich dramatycznie (fot. Getty Images)
Prank zakończył się dla nich dramatycznie (fot. Getty Images)

Rosyjscy youtuberzy trafią do gułagu po tym, jak urządzili prank kierowcy taksówki. Żart polegał na tym, że „na niby” taksówkarzowi ukradli jego samochód, by później nagranie z tego zajścia opublikować w sieci. Ten prank zakończył się jednak dla nich dramatycznie. Za kradzież auta sąd skazał ich na 3,5 roku pobytu w kolonii karnej 500 km od Moskwy.

USA ostrzegają Rosję. „Atak na Ukrainę będzie miał poważne konsekwencje ekonomiczne”

Mamy dowody na to, że Rosja planuje znaczne agresywne działania militarne przeciwko Ukrainie, a także działania mające zdestabilizować ten kraj od...

zobacz więcej

Do prowokacji, która okazała się brzemienna w skutkach, doszło w marcu 2021 r. w moskiewskiej dzielnicy biznesowej, przy galerii handlowej. Ramir Khasanov, Aidyn Tussupov i Ersin Dumshebay za swoją ofiarę obrali pewnego taksówkarza.

Zamówili luksusową taksówkę. Gdy dwóch z nich wsiadło do auta, trzeci poprosił kierowcę, by pomógł mu włożyć do bagażnika torby z zakupami. Gdy kierowca wysiadł z pojazdu, jeden z pranksterów przesiadł się za kierownicę i odjechał autem.

Taksówkarz był pewny, że doszło do kradzieży i szybko zgłosił sprawę policji. Po dłuższej chwili pranksterzy zwrócili mu samochód i wyjaśnili, że to był jedynie żart. Cóż z tego, skoro czynności śledczych już trwały...

Cała trójka trafiła do aresztu. Po ośmiu miesiącach zapadł wyrok w ich sprawie. Moskiewski sąd potraktował wybryk youtuberów jak faktyczną kradzież auta i zadecydował, że spędzą 3,5 roku w kolonii karnej. Trafią do placówki oddalonej o 500 km od rosyjskiej stolicy.

Takie obozy znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Więźniowie mieszkają w barakach zajmowanych przed około sto osób. Śpią na piętrowych łóżkach. W każdym baraku jest tylko jedna umywalka i jeden sedes.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej