RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Tysiące Francuzów dodają otuchy Miss France 2020 zakażonej koronawirusem

Clemence Botino miała uczestniczyć w wyborach Miss Universe (fot. Getty Images)
Clemence Botino miała uczestniczyć w wyborach Miss Universe (fot. Getty Images)

Media we Francji poświęcały w środę wiele uwagi kłopotom francuskiej Miss 2020. Clemence Botino po przylocie do Izraela, gdzie miała uczestniczyć w wyborach Miss Universe, okazała się zakażona koronawirusem. Jest w izolacji i nie wiadomo, czy wyzdrowieje do dnia konkursu, 12 grudnia.

Kolejna dezinformacja na Twitterze. Chodzi o sportowców zaszczepionych na COVID-19

Kolejna dezinformacja na Twitterze. Autor wpisu twierdzi, że coś zaczęło „wyłączać” serca sportowców na całym świecie. Jego zdaniem nagłe zgony...

zobacz więcej

„Jestem zdruzgotana” – napisała Botino na Instagramie we wtorek wieczór. Mimo dnia bardzo bogatego we wiadomości, dzienniki telewizyjne sprawie poświęciły długie materiały. A w mediach społecznościowych tysiące osób dodawały jej otuchy, wyrażając „sympatię i solidarność”.

Środowe gazety informują, że Clemence, która w 2019 zdobyła tytuł Miss Gwadelupy, jest szczepiona i test przeprowadzony przed odlotem okazał się negatywny.

Media przypominają, że z powodu pandemii Miss nie uczestniczyła w imprezach i tournee, z których w normalnych czasach korzystają królowe piękności, co zwiększa ich popularność oraz dochody. Konkurs Miss Universe, stworzony przez Donalda Trumpa, w którym miała startować już w ubiegłym roku, to najważniejsza z odwołanych imprez.

„Clemence czuje się dobrze, opiekujemy się nią najlepiej jak można, ale życie jest nieprzewidywalne” – cytuje dziennik „Le Figaro" Sylvie Tellier, dyrektor generalną konkursu Miss France.

Poparcie i sympatię dla Botino wyraziły również trzy poprzednie Miss France: Malika Menard, Marine Lorphelin i Iris Mittenaere.

A Clemence w kolejnym wpisie na Instagramie oceniła: naprawdę, okazuje się, że jestem Miss Covid.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej