RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kaczyński o Mejzie: Sprawa będzie wyjaśniona, będą wyciągnięte wnioski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Mateusz Marek)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Mateusz Marek)

Cała sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski, żadnego oportunizmu tu nie będzie – zapewnił w środę szef PiS Jarosław Kaczyński pytany przez dziennikarzy o sprawę wiceministra sportu Łukasza Mejzy.

Premier Morawiecki o sprawie Mejzy. „Weryfikacja, czy to fakty, czy manipulacje”

Sytuacja będzie przedmiotem bardzo szczegółowych wyjaśnień, związanych z weryfikacją tego, co zostało podane, i sprawdzeniem, czy są to fakty, czy...

zobacz więcej

W środę wieczorem w Sejmie odbyło się spotkanie parlamentarzystów PiS, w którym udział wziął m.in. lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Po zakończeniu obrad Kaczyński był pytany przez dziennikarzy o sprawę wiceministra Mejzy.

– Cała sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski, żadnego oportunizmu tu nie będzie – zapewnił Kaczyński.

Posłowie PiS przekonywali jednak, że temat Mejzy nie pojawił się podczas obrad klubu. Poseł PiS Marek Kuchciński po zakończeniu spotkania mówił dziennikarzom, że „głównym tematem spotkania była mobilizacja”. – Wszyscy zgodzili się z tym, że trzeba razem współpracować ze sobą – mówił.

Inny poseł ugrupowania Marek Ast przekonywał, że temat sprawa wiceministra sportu „jest znana i wiadomo, że jest to kwestia do wyjaśnienia i ona będzie wyjaśniana, ale dzisiaj o tym mowy nie było".

Ast dodał, że Kaczyński podczas przemówienia zwracał uwagę na kwestię pandemii koronawirusa. – Prezes wspomniał, że dzisiaj jest to naprawdę poważny problem, że rzeczywiście wzrost zachorowań wiąże się z tym, że mamy dużą część społeczeństwa niezaszczepioną i że powinniśmy wszystko robić w tym kierunku, aby zachęcić do szczepień, żeby ta liczba zachorowań malała – przekonywał Ast.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej