RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem – w porywach do 100 km/h

IMGW prognozuje, że w porywach wiatr może osiągać prędkość do 100 km/h (fot. PAP/Marcin Bielecki)
IMGW prognozuje, że w porywach wiatr może osiągać prędkość do 100 km/h (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego przed silnym wiatrem wieczorem i nocy oraz w czwartek. IMGW prognozuje, że w porywach wiatr może osiągać prędkość do 100 km/h.

„Wyż syberyjski pokaże swoją siłę”. Prognoza długoterminowa: listopad 2021 – luty 2022

Jak będzie wyglądała tegoroczna zima? Wiele wskazuje na to, że najchłodniejszy okres rozpocznie się w styczniu 2022 r. IMGW opublikowało...

zobacz więcej

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje w północnej części województwa zachodniopomorskiego od godz. 18 do godz. 10 w czwartek.

Z kolei w północnej części woj. pomorskiego alert w związku z silnym wiatrem ma obowiązywać od północy do godz. 19 w czwartek.

Eksperci IMGW prognozują wystąpienie silnego wiatru, o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu, od zachodu skręcającego na północno-zachodni.

Pod koniec okresu objętego ostrzeżeniem, najsilniejszy wiatr będzie głównie w rejonie Mierzei Wiślanej i Żuław.

Instytut poinformował też, że związku z wysokim napełnieniem Bałtyku oraz prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem, z kierunku północno-zachodniego na Wybrzeżu, przewidywany jest od zachodu wzrost poziomów wody do stanów ostrzegawczych i powyżej, lokalnie z możliwością przekroczenia stanu alarmowego.

IMGW wydał też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla pozostałych części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz dla woj. lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz północnych powiatów woj. podlaskiego i mazowieckiego.

W tych regionach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej