RAPORT

Pogarda

Europosłowie na granicy. Ochojska: Złożymy wniosek przeciw Polsce do Strasburga

Europarlamentarzyści zorganizowali konferencję prasową (fot. TT/Janina Ochojska)
Europarlamentarzyści zorganizowali konferencję prasową (fot. TT/Janina Ochojska)

Najnowsze

Popularne

Grupa europarlamentarzystów, wraz z Janiną Ochojską, pojechała na granicę polsko-białoruską. Gdy komendant Straży Granicznej odmówił im zgody na wjazd, Ochojska zapowiedziała, że złoży na Polskę skargę do Trybunału w Strasburgu.

Ochojska o ataku imigrantów: Mogli stracić nerwy, a kamieni było niewiele

Nie wiemy, kim były te osoby, które rzucały kamienie. Ale nawet jeśli to byli uchodźcy, to od czasu Usnarza ci ludzie mogli po prostu stracić nerwy...

zobacz więcej

W środę skończył się ogłoszony przez prezydenta Andrzeja Dudę stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Z tej okazji na wyprawę na wschód Polski zdecydowała się Janina Ochojska wraz z grupą europosłów, m.in. Różą Thun, Łukaszem Kohutem, Kataliną Cseh i Fabienne Keller.

Parlamentarzyści zostali zatrzymani przez policję do rutynowej kontroli, a jak później informowała Ochojska, po rozmowie z komendantem Straży Granicznej, odmówiono im prawa do wjazdu na granicę. – Będziemy starać się, by sprawa miała dalszy bieg. Prawnicy złożą wniosek do Trybunału w Strasburgu – powiedziała cytowana przez Polsat News europosłanka Koalicji Obywatelskiej.

Europarlamentarzyści postanowili zorganizować w konferencję prasową. Ochojska po raz kolejny zarzuciła polskiemu rządowi okrucieństwo wobec migrantów.

Ochojska: Jestem porażona okrucieństwem tej władzy


– Jestem porażona okrucieństwem tej władzy. Tak szybko przeprowadzili tę ustawę przez Sejm, tak szybko prezydent ją podpisał. Nikt z nich nie zastanowił się, że ich działania są wymierzone przeciwko każdemu człowiekowi, który jest w tym lesie i potrzebuje pomocy – przekonywała przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej.

– Musimy zastanowić się, co my jako europosłowie możemy zmienić; powinniśmy naciskać na rząd i odpowiednie władze, żeby jednak dopuszczono organizacje humanitarne oraz media do granicy, bo nie możemy pozwolić na to, żeby ludzie umierali w lasach, chociaż wiemy, że i tak będą, bo nie będziemy mogli do wszystkich dotrzeć – mówiła Janina Ochojska. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej