RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejna kompromitacja Węglarczyka. Dyrektor Onetu znowu puścił fejka

W mediach społecznościowych od kilku tygodni trwał plebiscyt na niechlubny tytuł „Dzbannikarza Roku”(fot. screen Onet/TT)
W mediach społecznościowych od kilku tygodni trwał plebiscyt na niechlubny tytuł „Dzbannikarza Roku”(fot. screen Onet/TT)

„Trolla zawiódł komputer. Po ścieżce zdjęcia widać, że to ktoś z PiS-u w Rzeszowie. Zero zdziwienia” – napisał na Twitterze Bartosz Węglarczyk i dołączył screen wpisu anonimowego internauty. Tym samym dyrektor Onetu zaliczył kolejną wpadkę. „Padł ofiarą internetowego trollingu. Żart był już wcześniej testowany, jednak dopiero dziś trafił na podatny grunt” – poinformował serwis Fakenews.pl

Litwa zakazuje pracy dziennikarzom czy nie? Naczelny Onetu blokuje

W portalu Onet pojawił się artykuł, w którym próbuje się dowieść, że dziennikarze powinni być przy granicy z Białorusią i móc z miejsca komentować...

zobacz więcej

W mediach społecznościowych od kilku tygodni trwał plebiscyt na niechlubny tytuł „Dzbannikarza Roku”, który ostatecznie wygrał Bartosz Węglarczyk. Pracownik Onetu szybko potwierdził słuszność decyzji internautów, najpierw kompromitując się atakiem na Rafała Ziemkiewicza, za „żarty z Żydów”. Chodziło o komentarz dziennikarza, który w 2018 r. w programie „W tyle wizji” odnosząc się do antypolskiej propagandy polegającej na używaniu stwierdzenia „polskie obozy”, sarkastycznie zauważył, że równie absurdalne byłoby mówienie o „żydowskich obozach”.

Dziś Węglarczyk zaliczył kolejną wpadkę, dając się złapać na żart anonimowych internautów. Zaczęło się od wpisu, w którym wyśmiano teorie spiskowe dziennikarki Anity Mościckiej, przywołując żart o „biurze PiS w Rzeszowie”.

Pół godziny później inny użytkownik Twittera postanowił „zarzucić wędkę”, wykorzystując wspomniany wątek „biura PiS w Rzeszowie” Zabieg się udał i nabrali się na to m. in. pracownicy Oko.press (Krzysztof Boczek) i radia Zet (Maciej Bąk): Ku satysfakcji żartownisiów, skompromitował się przy tej okazji również Węglarczyk. Całą „zabawę” zepsuł serwis demaskujący fake newsy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej