RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wieczorem posiedzenie klubu PiS; „Obecność obowiązkowa”

W posiedzeniu klubu PiS ma wziąć udział prezes Kaczyński (fot. PAP/Tomasz Gzell)
W posiedzeniu klubu PiS ma wziąć udział prezes Kaczyński (fot. PAP/Tomasz Gzell)

W środę wieczorem odbędzie się posiedzenie klubu PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, na którym podsumujemy ostatnie miesiące i przedstawimy plany na najbliższy czas – zapowiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. – Temat Mejzy to poboczna sprawa – dodał.

Łukasz Mejza zostanie w rządzie? Bielan zabrał głos

Decyzja, czy Łukasz Mejza pozostanie w rządzie, należy do ministra sportu oraz premiera; decyzji w tej sprawie nie ma – powiedział w programie...

zobacz więcej

Wirtualna Polska informowała, że Prawo i Sprawiedliwość na środowy wieczór zwołuje nadzwyczajne posiedzenie klubu. „Spotkanie nie było wcześniej planowane. W wiadomości, która trafiła do polityków, podkreślono, że weźmie w nim udział Jarosław Kaczyński, a obecność jest obowiązkowa” – podał portal.

– Nadzwyczajne to ono (posiedzenie klubu) tak bardzo nie jest. W trakcie posiedzenia Sejmu jest spotkanie klubu, w którym będzie uczestniczyć prezes Kaczyński – powiedział Terlecki.

– To będzie takie spotkanie podsumowujące nasze ostatnie tygodnie czy miesiące i plany na najbliższy czas. Takie dość rutynowe – dodał.

O czym będą debatować politycy PiS?


Terlecki kilka dni temu mówił o planach zwołania specjalnego posiedzenia klubu PiS z udziałem fachowców, które poświęcone miałoby być kwestiom związanym z epidemią Covidowi-19, w tym m.in. szczepieniom. Szef klubu PiS pytany, czy na środowym spotkaniu pojawią się eksperci, odparł, że na posiedzeniu klubu ma pojawić się minister zdrowia Adam Niedzielski i „prawdopodobnie będzie też rozmowa o tych covidowych sprawach”.

Dopytywany, czy podczas spotkania pojawi się temat wiceministra sportu Łukasza Mejzy, Terlecki odparł: „Mejza, to jest poboczna sprawa”. – Czekamy na rozwój wydarzeń i zareagujemy – powiedział Terlecki.

Publikacje ws. wiceministra Mejzy


Wirtualna Polska napisała w zeszłym tygodniu, że Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona. Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, a także opiekunów dzieci o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak – tak w Polsce, jak i na całym świecie – uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według wp.pl, interes Mejzy nie wypalił, a pacjenci i ich rodziny zostali oszukani.

W związku z publikacją Mejza zapowiedział, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych oraz że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia.

Premier Mateusz Morawiecki pytany we wtorek, czy podjął decyzje ws. ewentualnej dymisji Mejzy odpowiedział, że analizowane są wszystkie informacje dotyczące wiceministra. – One muszą zostać zweryfikowane, w szczególności wszystkie nowe informacje, które są publikowane. Tutaj proszę o cierpliwość, bo po tym, kiedy one zostaną przeanalizowane przez stosowne służby, dopiero wtedy mogą być podejmowane decyzje – zaznaczył premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej