RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Senator Koalicji Obywatelskiej przeprasza Patryka Jakiego

Marek Borowski (z lewej) przeprosił Patryka Jakiego (fot. PAP/Piotr Nowak/Albert Zawada)
Marek Borowski (z lewej) przeprosił Patryka Jakiego (fot. PAP/Piotr Nowak/Albert Zawada)

Przegrał proces w sądzie, teraz zamieścił przeprosiny. Marek Borowski we wpisie w mediach społecznościowych przeprosił Patryka Jakiego za podanie dalej nieprawdziwego wpisu na Twitterze.

Miarka się przebrała. Patryk Jaki pozywa Onet i polityka PO

Powołując się na doniesienia hakerów, polskojęzyczny portal Onet przypomniał sprawę nagród, jakie członkowie rządu otrzymali w latach 2016-17....

zobacz więcej

Podczas trwania kampanii samorządowej w 2018 roku Borowski podał dalej wpis, który w 2011 roku miał zamieścić w mediach społecznościowych Jaki.

Fałszywy tweet nosił datę 17 września 2011 roku. Jaki miał napisać: „Byłem na meczu Odry Opole. Cały stadion krzyczał: Legia to stara k….!!!”.

Jaki, który kandydował wtedy na prezydenta Warszawy, zaprzeczył, że kiedykolwiek publikował w internecie takie treści. Choć wpis zniknął z mediów społecznościowych, to polityk związany ze Zjednoczoną Prawicą zapowiedział sądowy pozew.

Po uprawomocnieniu się wyroku w środę w mediach społecznościowych Borowski zamieścił taki wpis:

„Ja, Marek Borowski oświadczam, że w 2018 r. podczas kampanii samorządowej nieświadomie podałem dalej wpis, który zawierał nieprawdziwe informacje dotyczące Pana Patryka Jakiego. Po powzięciu informacji o nieprawdziwości tego wpisu niezwłocznie usunąłem go z własnego profilu – niemniej za zaistniałą sytuację Pana Patryka Jakiego przepraszam” – napisał senator na Twitterze.

Opublikowane przeprosiny skomentował także Patryk Jaki.

„– Wczoraj prawomocny wyrok ws. kłamstw GW o rejestrze, który miałem robić, aby „chronić pedofilów”.
– Dziś przeprosiny senatora PO, który przekazywał nieprawdziwe informacje na mój temat.
A w drodze jeszcze duża sprawa przeciwko Sokowi z Buraka i posłowi PO” – napisał na Twitterze europoseł. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej