RAPORT

Wojna na Ukrainie

Eksplozja bomby w centrum Monachium, są ranni. Na miejsce skierowano saperów [WIDEO]

W Monachium na dworcu Donnersbergerbruecke doszło w środę do wybuchu. Trwa akcja ratunkowa z udziałem ok. 50 pojazdów odpowiednich służb. Kilka osób zostało poważnie rannych. Jak donoszą media, eksplozję spowodował niewybuch bomby lotniczej.

Pabianice. Kobieta zginęła po wybuchu gazu [WIDEO]

Kobieta zginęła w wyniki zawalenia się drewnianego domu po wybuchu gazu. Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę w Pabianicach (Łódzkie) –...

zobacz więcej

Świadkowie mówią o „głośnym huku”, widoczny był też słup dymu. Miejsce zdarzenia to plac budowy dworca Deutsche Bahn, leżącego tuż przy najważniejszej trasie kolejowej w Monachium.

Kilka osób rannych w wybuchu w Monachium


W południe doszło tam do eksplozji, jest kilka osób poszkodowanych. Wg straży pożarnej co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie. Cały ruch kolejowy wokół głównego dworca Monachium został wstrzymany, dotyczy to zarówno transportu dalekobieżnego, jak i lokalnego. Pod uwagę brane jest też wyłączenie ruchu drogowego w okolicy. Policja i straż pożarna rozpoczęły operację na dużą skalę, w akcji udział bierze ok. 50 pojazdów służb ratunkowych – policji i straży, a także helikopter policyjny. Na miejsce przybyli także saperzy.

Przyczyny eksplozji w Niemczech


„Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się w ziemi bomba lotnicza” – potwierdziła straż. Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

Zobacz także: Na miejscu znaleźli rozczłonkowane zwłoki. Makabra w Kędzierzynie-Koźlu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej