RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Tragiczny finał parkowania w garażu. Nie żyje mężczyzna

Samochód zniszczył ścianę budynku (fot. Policja)
Samochód zniszczył ścianę budynku (fot. Policja)

W Tarnowie doszło do tragicznego wypadku. Podczas przeparkowywania samochodu w garażu na jednej z posesji potrącony został mężczyzna. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Bimbrownia w oborze. KAS przechwyciła setki litrów nielegalnego alkoholu [WIDEO]

640 litrów alkoholu i aparaturę służącą do jego nielegalnej produkcji zabezpieczyła Krajowa Administracja Skarbowa w bimbrowni zlokalizowanej w...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 13 przy ulicy Dąbrowskiej w Tarnowie. Dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z posesji samochód zniszczył ścianę frontową garażu.

„Na miejscu pojawili się strażacy, którzy zabezpieczali budynek garażu, ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym, a także policjanci. Ich zadaniem było ustalenie, dlaczego doszło do tak nietypowego wypadku. Z uwagi na rozmiar zniszczeń na miejsce zostali również skierowani inspektorzy z Nadzoru Budowlanego” – opisują policjanci.

Z ustaleń policjantów wynika, że trzech mężczyzn w wieku 83-84 lata próbowało przeparkować SUV z automatyczną skrzynią biegów w murowanym garażu. Dwóch wypychało ten pojazd, a jeden siedział w szoferce, jednak nie za kierownicą pojazdu. W pewnym momencie silnik auta został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny.

„Samochód cofając uderzył w przeszkodę przed wjazdem do garażu. Osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i został zwolniony hamulec. Samochód ponownie wjechał do garażu, tym razem potrącając znajdujących się wewnątrz seniorów. Siedzący w szoferce mężczyzna nie zatrzymał jadącego SUV-a, który z impetem uderzył we frontową ścianę garażu i ją przewrócił. Dopiero wówczas pojazd się zatrzymał” – czytamy w komunikacie policji.

Ratownicy zabrali rannego mężczyznę do tarnowskiego szpitala. Na miejscu pozostały służby zabezpieczające miejsce zdarzenia, a także inspektorzy Nadzoru Budowlanego. Kilka godzin później 84-letni poszkodowany mężczyzna zmarł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej