RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szczepienia przeciw COVID-19 a liczba zgonów. Rzecznik MZ podał dane

Na 570 chorych z COVID-19, które zmarły ostatniej doby, 427 to osoby niezaszczepione – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podał, że wśród 143 zmarłych osób, które były w pełni zaczepione, 106 miało co najmniej dwie inne choroby.

Jakie objawy wywołuje Omikron? Nowe obostrzenia w Polsce od 1 grudnia

Zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na...

zobacz więcej

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 29 064 osób. To najwyższa liczba w IV fali epidemii. Zmarło 570 chorych z COVID-19. To również najwięcej w IV fali.

– Na 570 zgonów, 427 zgonów to osoby niezaszczepione. W okolicach 75 proc. osób, które nie poradziły sobie z chorobą, są to osoby niezaszczepione. Pośród 143 osób zaszczepionych, podkreślam w pełni zaszczepionych, 106 osób to były osoby, które były dotknięte wielochorobowością, czyli miały przynajmniej dwie inne choroby współistniejące. Wiek osób zaszczepionych, które nie poradziły sobie z covidem, które miały te choroby współistniejące, to ponad 77 lat, czyli są to głównie osoby starsze – poinformował dziennikarzy rzecznik resortu zdrowia.

Podał także, że ostatniej doby na 1800 wyjazdów karetek do pacjentów covidowych, 1200 to wyjazdy do osób z obniżoną saturacją.

– Niestety, jeżeli decydujemy się wezwać karetkę, to decydujemy się zdecydowanie za późno. Stąd niejednokrotnie sytuacja kończy się tragicznie – zaznaczył Andrusiewicz.

Czytaj także: Raport o koronawirusie z 1 grudnia 2021. Rekord zakażeń i zgonów IV fali

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej