RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Onet: Flaga Polski kojarzy się z kłótniami i naziolami

Onet o tym, z czym kojarzy się polska flaga (fot. Shutterstock/Nataliabiruk)
Onet o tym, z czym kojarzy się polska flaga (fot. Shutterstock/Nataliabiruk)

Flaga Polski w ostatnich latach kojarzy się głównie z polityką. Z kłótniami o to, kto jest bardziej Polakiem. Z naziolami – czytamy w reportażu Onetu z Kuźnicy objętej strefą stanu wyjątkowego.

Onet pokazał Marsz Niepodległości na żywo. „Polska jest najlepsza”

W Polsce nie ma rasistów, naprawdę, mam dużo ludzi blisko siebie, którzy mają dobre serce i okazują mi miłość – powiedział James, jeden z...

zobacz więcej

W Onecie ukazał się reportaż Agnieszki Sztyler-Turovsky i Edyty Żemły. Autorki piszą, że spędziły kilka dni w Kuźnicy, w strefie stanu wyjątkowego. Podkreślają w nim, że w tej przygranicznej miejscowości „polskie flagi wiszą wszędzie”, „nie tylko na budynku urzędu gminy, komendy policji, straży i na poczcie”.

Jak czytamy, w Kuźnicy na płotach wiszą billboardy „Dziękujemy za służbę i ochronę naszych granic”, w oknach przedszkola – „Murem za polskim mundurem”. „Na każdym kroku widzimy flagi” – podkreślono.

– Stan wyjątkowy to trochę jak wojenny. Żołnierze, którzy bronią polskich granic dzień i noc, jeżdżą przez miasto. Niech widzą! Niech się cieszą – mówi jeden z mieszkańców Kuźnicy.

Autorki publikacji twierdzą, że „flaga Polski w ostatnich latach kojarzy się głównie z polityką”. „Z kłótniami o to, kto jest bardziej Polakiem. Z naziolami” – dodają.

Dalej czytamy, że kobiety w Kuźnicy przez tydzień nie spotkały nikogo, „kto dzieliłby Polskę na pół, oceniał, z jakiej kto jest opcji. Kto jest większym patriotą”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej