RAPORT

Wojna na Ukrainie

Terespol. Białoruskie służby ostrzelały polski sprzęt wojskowy [ZDJĘCIA]

W okolicach Terespola (woj. lubelskie) białoruscy funkcjonariusze ostrzelali z broni pneumatycznej maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego na granicy z Białorusią – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort pokazał też zdjęcia zniszczonego sprzętu.

Polska nie wyda reżimowi Łukaszenki represjonowanego Białorusina

W warszawskim sądzie odbyła się rozprawa ekstradycyjna obywatela Białorusi Makarego Małachouskiego, którego policja zatrzymała w połowie września w...

zobacz więcej

„Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne” – napisał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, odnosząc się do informacji o ostrzelaniu z broni pneumatycznej masztów oświetleniowych w okolicy Terespola.

Jak dodał, do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących tego zdarzenia.

Wcześniej o tym zdarzeniu informował wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz podczas audycji w PR24. – Bodajże wczoraj w nocy od strony białoruskiej ostrzelane z broni pneumatycznej zostały nasze maszty oświetleniowe – powiedział. – Maszty zostały zniszczone – dodał.

Jak wyjaśnił, takie maszty są w niektórych miejscach na granicy. – To specjalne maszty z agregatami prądotwórczymi, które oświetlają ten pas graniczny – zaznaczył Skurkiewicz.

teraz odtwarzane
Żaryn o atakach na granicę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej