RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Szantażowali mężczyznę „sekstaśmą”. Zatrzymano trzy osoby

Mężczyznę szantażowano „sekstaśmą” (fot. Shutterstock/Aloha Hawaii)
Mężczyznę szantażowano „sekstaśmą” (fot. Shutterstock/Aloha Hawaii)

Policjanci z Poznania zatrzymali trzy osoby, które próbowały zmusić mężczyznę do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy mieli film, na którym nagrane zostało spotkanie tego mężczyzny z kobietą. W zamian za nieudostępnienie filmu, sprawcy żądali pieniędzy.

Pedofil proponował dziecku seks, masturbację. Trafił na łowców [WIDEO]

zobacz więcej

O sprawie poinformowała mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak podała, policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Północ otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który oświadczył, że był szantażowany.

– Sprawcy, którzy kontaktowali się z pokrzywdzonym, próbowali zmusić go do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przedmiotem wywierania wpływu i nacisku na mężczyznę było nagranie. Wcześniej spotkał się on z kobietą, a ich relacja została uwieczniona na nagraniu wideo. W zamian za nieudostępnienie filmu sprawcy żądali dużej sumy pieniędzy – wskazała Mróz.

Policjanci na podstawie pracy operacyjnej ustalili dwóch mężczyzn i kobietę, którzy byli zamieszani w to przestępstwo. Cała trójka została zatrzymana jeszcze tego samego dnia na jednym z parkingów w podpoznańskim Borówcu.

– Wszyscy usłyszeli zarzuty zmuszenia mężczyzny do określonego zachowania, a 20-latce dodatkowo postawiono zarzut używania gróźb celem wywierania wpływu na zgłaszającego – podkreśliła Mróz.

Decyzją prokuratora podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Czytaj także: Rozbój w sklepie na Woli. Bandyta groził ekspedientce młotkiem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej