RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Środa z deszczem i śniegiem. Wciąż będzie wiało [PROGNOZA]

Warunki na drogach mogą być trudne (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Warunki na drogach mogą być trudne (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Synoptycy zapowiadają opady śniegu, deszczu ze śniegiem i samego deszczu w całym kraju. Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wciąż będzie wiało. Lokalne rozpogodzenia możliwe są jedynie we wschodniej części kraju.

Wtorek pochmurny. Możliwe opady deszczu i śniegu [PROGNOZA]

We wtorek praktycznie w całym kraju będzie pochmurno, istnieje niewielka szansa, że zza chmur wyjrzy słońce. Na wschodzie możliwy niewielki deszcz...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Danią oraz Morzem Białym wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie zachodnia część kontynentu oraz basen Morza Śródziemnego jest w zasięgu wyżów. Polska znajduje się pod wpływem nasuwającego się z zachodu, ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Danii. Północno-wschodnia część Polski pozostaje w chłodniejszej masie powietrza, a nad pozostały obszar kraju napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

W środę na terenie całego kraju zachmurzenie będzie przeważnie duże, tylko początkowo na wschodzie, a wieczorem na południu kraju, miejscami wystąpią większe przejaśnienia. IMGW prognozuje opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz.

Na północy kraju śnieg


Na północy kraju prognozowana suma opadu wyniesie około 10 mm, a występujące tam początkowo opady śniegu mogą powodować miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 3 cm.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 3 w centrum, do 6-7 na zachodzie. Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który nad morzem i w górach będzie silny, od 30 km/godz. do 40 km/godz., a w porywach około 65 km/godz. W szczytowych partiach gór wiatr osiągnie w porywach nawet około 110 km/godz. Wiatr będzie południowo-zachodni i południowy, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i wieczorem w deszcz. Temperatura maksymalna 2 stopnie. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i wieczorem porywistego, południowo-zachodni i południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w centrum i na południowym wschodzie. Na północy przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach (powyżej 1000 m n.p.m.) śnieg. Temperatura maksymalna od 1 stopnia na Suwalszczyźnie, około 4 stopni w centrum do 7 stopni na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, tylko na północnym wschodzie w porywach do 80 km/godz., południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/godz., zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu prognozowane są do końca tygodnia. Początek przyszłego ma przynieść duże ochłodzenie i opady śniegu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej