RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zmarł były piłkarz reprezentacji Polski Erwin Wilczek

Erwin Wilczek był liderem „złotego” Górnika w latach 60. (fot. archiwum Górnika Zabrze)
Erwin Wilczek był liderem „złotego” Górnika w latach 60. (fot. archiwum Górnika Zabrze)

W wieku 81 lat zmarł Erwin Wilczek, legendarny piłkarz „złotego” Górnika Zabrze, rekordzista w ilości zdobytych trofeów i reprezentant Polski – poinformował klub.

Nie żyje legendarny piłkarz Liverpoolu Ray Kennedy

W wieku 70 lat po długiej walce z chorobą Parkinsona zmarł Ray Kennedy, kluczowy piłkarz Liverpoolu. Z ekipą „The Reds” zdobył pięć tytułów mistrza...

zobacz więcej

W zabrzańskich barwach Wilczek, któremu nadano przydomek boiskowy „Biba” wywalczył dziewięć tytułów mistrza Polski i sześciokrotnie zdobył krajowy puchar. Piłkarzem śląskiego klubu był w latach 1959-1972, rozegrał w nim łącznie blisko 400 oficjalnych meczów, zdobywając 126 bramki.

W reprezentacji Polski występował w latach 1961-69. Rozegrał 16 meczów, w których strzelił 2 gole.

Karierę klubową kontynuował we francuskim Valenciennes, pracował z młodzieżowymi drużynami Górnika, w 1986 roku prowadził reprezentację Gabonu, wreszcie osiadł we Francji.

„Żegnamy legendarnego piłkarza. Człowieka wielkiego, ale skromnego i życzliwego, który nie lubił rozgłosu, choć na boisku należał do najlepszych. Gdyby grał dziś, pewnie broniłby barw najlepszych klubów w Europie” – napisali działacze Górnika na oficjalnej stronie klubu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej