RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

USA: Strzelanina w szkole. Trzy osoby nie żyją. Sprawcą 15-latek [WIDEO]

Policja zatrzymała 15-letniego napastnika. (fot. TT)
Policja zatrzymała 15-letniego napastnika. (fot. TT)

Co najmniej trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w strzelaninie w szkole średniej Oxford High School w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan – poinformowało biuro miejscowego szeryfa. Policja ujęła 15-letniego ucznia szkoły podejrzanego o dokonanie zbrodni.

Strzelanina w USA. Zginęły co najmniej trzy kobiety

Co najmniej trzy kobiety zginęły, a dwie odniosły rany w wyniku strzelaniny na osiedlu mieszkalnym w mieście Norfolk w stanie Wirginia. Znany...

zobacz więcej

Do strzelaniny doszło przed godz. 13 czasu lokalnego w szkole na przedmieściach Detroit. Jak podał zastępca szeryfa hrabstwa Oakland Mike McCabe, napastnikiem był 15-letni uczeń szkoły, który oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając trzech uczniów i raniąc sześć osób, w tym jednego z nauczycieli.

McCabe dodał, że policjanci szybko zatrzymali zabójcę, który wciąż miał przy sobie broń. Po zatrzymaniu miał powołać się na prawo do zachowania milczenia i zażądać obecności prawnika. Motywy strzelca nie są znane, zaś policja nie podała jego tożsamości. Ze wstępnych doniesień wynika, że działał sam. Śledczy analizują nagrania ze szkolnych kamer oraz wpisy podejrzanego w mediach społecznościowych.

Jak powiedziała miejscowej telewizji ABC Robin Redding matka jednego z uczniów szkoły, pogłoski o możliwej strzelaninie krążyły w szkole już wcześniej, wobec czego część uczniów odmówiła pójścia do szkoły.

– Szłam na lekcję i byłam już prawie w klasie, kiedy zobaczyłam dzieci biegnące w moim kierunku i usłyszałam strzały. Biegnę i widzę krew na całej podłodze – opisała sytuację jedna z uczennic, cytowana przez dziennik „Detroit News”.

– Nikt nie powinien bać się przyjść do szkoły, pracy, czy świątyni. Przemoc z użyciem broni palnej jest kryzysem zdrowia publicznego – oświadczyła gubernator stanu, Demokratka Gretchen Whitmer. – Czas, by się zjednoczyć i pomóc naszym dzieciom czuć się bezpiecznie w szkołach – dodała. W listopadzie dyrekcja Oxford High School poinformowała na stronie internetowej o tym, że docierają do niej informacje o groźbach pod adresem społeczności szkoły. Jak donosi agencja AP miał tam też miejsce dziwny incydent, podczas którego ktoś zrzucił z dachu na podwórko głowę jelenia i pomalował czerwoną farbą kilka okien. Szeryf McCabe wyraził jednak przekonanie, że incydent z głową jelenia dotyczył innego ucznia i nie miał ze strzelaniną nic wspólnego.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej