RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Nie żyje legendarny piłkarz Liverpoolu Ray Kennedy

Ray Kennedy zmarł w wieku 70 lat (fot. Tony Duffy/Allsport/Getty Images)
Ray Kennedy zmarł w wieku 70 lat (fot. Tony Duffy/Allsport/Getty Images)

W wieku 70 lat po długiej walce z chorobą Parkinsona zmarł Ray Kennedy, kluczowy piłkarz Liverpoolu. Z ekipą „The Reds” zdobył pięć tytułów mistrza Anglii, trzykrotnie sięgnął po Puchar Europy i raz po Puchar UEFA.

Nowe informacje o zamachu terrorystycznym w Liverpoolu. Jest nagranie z eksplozji [WIDEO]

Brytyjska policja nie ma wątpliwości: niedzielny wybuch taksówki przed szpitalem w Liverpoolu został uznany za akt terroru. Taksówkarz, który...

zobacz więcej

Kennedy rozpoczynał karierę w Arsenalu Londyn, z którym w 1971 roku wywalczył mistrzostwo Anglii. Jednak największe sukcesy odnosił z Liverpoolem. W jego barwach rozegrał ponad 300 meczów i strzelił 72 gole.

Ray Kennedy nie żyje


Początkowo był napastnikiem, ale trener Bob Paisley przesunął go na środek boiska.

„Liverpool opłakuje legendarnego byłego piłkarza Raya Kennedy'ego, który zmarł w wieku 70 lat” – napisano na klubowej stronie internetowej.

W mediach społecznościowych „The Reds” opublikowano krótki film, będący hołdem dla zmarłego piłkarza. Paisley napisał w swojej autobiografii, że Kennedy był „jednym z największych graczy Liverpoolu i prawdopodobnie najbardziej niedocenianym”. W reprezentacji Anglii Kennedy rozegrał 17 spotkań, m.in. w mistrzostwach Europy we Włoszech w 1980 roku.

Zobacz także: Messi nie jest najlepszy? Wniosek o „nieuznanie” plebiscytu „France Football”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej