RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lech Kołakowski nowym wiceministrem rolnictwa

Lech Kołakowski wiceministrem rolnictwa (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Lech Kołakowski wiceministrem rolnictwa (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Lech Kołakowski został powołany na stanowisko wiceministra rolnictwa. Nominację wręczył we wtorek wicepremier, szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk – poinformowało we wtorek biuro prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Reforma polityki rolnej. Komisarz Wojciechowski: Ogromna szansa dla Polski

Jeśli Polska z małymi gospodarstwami wejdzie w system produkcji ekologicznej, jest gigantyczna szansa na rynku europejskim i światowym – mówił w...

zobacz więcej

Nowy wiceminister został także pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zastąpił na tym stanowisku odwołanego wiceministra Szymona Giżyńskiego.

Sekretarz stanu Lech Kołakowski obejmie swoje obowiązki z dniem 1 grudnia 2021 roku.

Kim jest Kołakowski?


58-letni Lech Antoni Kołakowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1992 roku pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Łomży. Był pełnomocnikiem wojewody łomżyńskiego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W latach 1993-1997 kierował Wydziałem Rynku Pracy oraz Informacji i Analiz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łomży. W latach 1998-2005 był radnym Łomży, a od 2002 r. wiceprzewodniczącym Rady .

Od 2005 roku jest posłem Sejmu RP (V, VI, VII, VIII i IX kadencji. W VIII i IX kadencji Sejmu RP był m.in. wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

Obecnie Lech Kołakowski w Sejmie jest wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przewodniczącym Podkomisji stałej do spraw sprzedaży bezpośredniej oraz handlu detalicznego produktów wytworzonych w gospodarstwach rolnych.

Kołakowski: Odchodzę z PiS z kilkoma innymi posłami. Zakładamy koło

To prawda. Dziś odchodzę z Prawa i Sprawiedliwości – oznajmił w RMF FM zawieszony poseł tej partii Lech Kołakowski. Stwierdził, że „czarę goryczy...

zobacz więcej

Kołakowski był jednym z posłów PiS, którzy nie poparli ustawy o ochronie zwierząt, za co we wrześniu 2020 został przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawieszony w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej.

W lipcu powrócił do klubu parlamentarnego PiS. W tym samym miesiącu objął stanowisko doradcy prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej