RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wojna w Agorze. Pracownik „GW” przygotował raport atakujący spółkę

Zarząd Agory neguje zarzuty Czuchnowskiego (fot. Shutterstock)
Zarząd Agory neguje zarzuty Czuchnowskiego (fot. Shutterstock)

Wojciech Czuchnowski, pracownik „Gazety Wyborczej”, przygotował raport dotyczący „nieudanych inwestycji Agory” – spółki wydającej dziennik. Serwis press.pl donosi, że w raporcie opisano m.in. nietrafione zakupy i błędy, za które „płaciła” redakcja „GW” zwolnieniami i redukcjami. To kolejna odsłona wewnętrznej wojny między wydawcą a kierownictwem gazety.

Agora wyrzuciła dyrektora „Wyborczej”, bo poskarżył się na mobbing? Kulisy sporu

Po 28 latach pracy Agora rozwiązała umowę o pracę z dotychczasowym dyrektorem wydawniczym „Gazety Wyborczej” Jerzym Wójcikiem. Na spotkaniu...

zobacz więcej

Wspomniany raport Wojciecha Czuchnowskiego ma liczyć 60 stron i piętnować nieudane inwestycje Agory na łączną kwotę kilkuset milionów złotych.

Raport Czuchnowskiego i zarzuty wobec Agory


Czuchnowski, cytowany przez press.pl, mówi, że przygotował zestawienie na własną rękę w oparciu o „opinie konsultantów gospodarczych”. Raport – jak twierdzi autor – został bardzo dobrze przyjęty przez redakcję i kierownictwo „Gazety Wyborczej”.

W tej sprawie oświadczenie wydał zarząd Agory, który neguje tezy Czuchnowskiego. „Opinie, teorie i projekcje formułowane (…) względem byłych i obecnych członków Zarządu, Rady Nadzorczej oraz doradców spółki Agora S.A. nie mają odzwierciedlenia w faktach ani też podstaw prawnych. Spółka podejmie niezbędne kroki mające na celu ochronę renomy Agory i jej organów statutowych” – czytamy. Konflikt między „Gazetą Wyborczą” a zarządem Agory zostrzył się po zwolnieniu dyrektora wydawniczego gazety Jerzego Wójcika po 28 latach pracy. W ubiegłym tygodniu w dzienniku Adam Michnik i Jarosław Kurski opublikowali „wotum nieufności” wobec władz spółki, a naczelny grzmiał o „zarzynaniu” redakcji i dziennika.

Zobacz także: Wewnętrzne walki w „Wyborczej”. Sędziowie Iustitii włączają się w spór

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej