RAPORT

Wojna na Ukrainie

Lekcja „Pani, co sprząta” poszła na marne. Marta Lempart i Strajk Kobiet znów w akcji [WIDEO]

Marta Lempart i Strajk Kobiet znów demolują. (fot. PAP/Radek Pietruszka; TT)
Marta Lempart i Strajk Kobiet znów demolują. (fot. PAP/Radek Pietruszka; TT)

Marta Lempart i aktywiści Strajku Kobiet ponownie zdemolowali przestrzeń publiczną. Tym razem przed Sejmem rozlana została czerwona farba i rozstawiono zakrwawione kukły z hasłami „PiS mordercy kobiet” i „Pamiętacie jak skończył Ceausescu?”.

Zebrani przed Sejmem zwolennicy aborcji rozlali dziś czerwoną farbę i ustawili „zakrwawione” kukły. Protestujący mieli też kartony z wypisanymi hasłami: „Macie krew na rękach”, „PiS mordercy kobiet” i „Pamiętacie jak skończył Ceausescu?”. Na miejscu pojawiła się policja.

Szokująca decyzja sądu ws. Lempart i Suchanow

Sąd Okręgowy w Warszawie zwrócił do prokuratury akt oskarżenia przeciwko liderkom tzw. Strajku Kobiet Marcie Lempart, Klementynie Suchanow oraz...

zobacz więcej

To nie pierwszy raz


W ostatni piątek do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widać, jak Marta Lempart oblewa czerwoną farbą wejście do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Towarzyszyło jej kilku aktywistów. Przyniesiono też kukłę przedstawiającą kobietę.

Na te działania zareagowała pani sprzątająca budynek. Zapytała, „kto to zrobił”. Gdy Marta Lempart przyznała, że to ona stoi za dewastacją, kobieta odpowiedziała: „no to niech pani umyje to teraz”. Liderka Strajku Kobiet odmówiła. Pani, która sprząta, spytała wtedy: „Pani myśli, że ja miliony zarabiam, żebym za kogoś sprzątała?”. Lempart zignorowała ją jednak, chociaż twierdzi, że walczy o prawa kobiet.

Część internautów skrytykowała zachowanie Lempart i aktywistów; w sieci pojawiły się wyrazy szacunku i uznania dla pani sprzątającej. Ruszyła też akcja „#MuremzaPaniącosprząta”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej