RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Messi nie jest najlepszy? Wniosek o „nieuznanie” plebiscytu „France Football”

Robert Lewandowski może zostać laureatem „Solnej Piłki” (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT)
Robert Lewandowski może zostać laureatem „Solnej Piłki” (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT)

„Klasa Roberta Lewandowskiego jest niepodważalna i znana każdemu, kto ma pojęcie o futbolu. Wielokrotnie bił się o najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną w tej dyscyplinie, czyli »Złotą Piłkę«. W tym roku było blisko, ale wynik znów można uznać za krzywdzący dla polskiego napastnika” – to fragment projektu uchwały, która ma zostać poddana pod głosowanie Rady Miasta Wieliczki. Radni zdecydują, czy uznają czy też nie decyzję o przyznaniu „Złotej Piłki” Lionelowi Messiemu.

Projekt uchwały złożył jeden z radnych, Kamil Jastrzębski. Portal dziennikpolski24.pl powołując się na burmistrza Wieliczki Artura Kozioła poinformował, że „uchwała ta na pewno zostanie wprowadzona do porządku obrad najbliższej sesji”.

Jastrzębski w swojej uchwale przypomniał, że „Lewy” dokonał „rzeczy uważanej za nieosiągalną” – pobił rekord Gerda Müllera zdobywając 41 bramek w jednym sezonie rozgrywek Bundesligi.

Złota Piłka: Messi znów najlepszy. Lewandowski „dopiero” drugi

Plotki się, niestety, potwierdziły. Lionel Messi po raz siódmy w karierze otrzymał Złotą Piłkę w plebiscycie „France Football”, zdobywając 613...

zobacz więcej

„Eksperci nie mają złudzeń – tak fenomenalna rzecz nie miała prawa się wydarzyć. A jednak się wydarzyła i nie została należycie uhonorowana przez dziennikarzy głosujących w plebiscycie” – czytamy w projekcie dokumentu.

Dlaczego rada powiatowego miasta w Małopolsce miałaby się zająć się trofeum przyznawanym przez francuskie czasopismo?

Czy wiesz jakie są kryteria przyznania tytułu „Złotej Piłki”? Sprawdź tutaj.

– Zrobiłem to, by odreagować po wynikach „Złotej Piłki”. Jestem kibicem, pasjonatem piłki nożnej, i tak jak chyba wszystkich w Polsce, wyniki plebiscytu mocno mnie zdenerwowały. Wiadomo, jak było w 2020 roku, „Złotą Piłkę” odwołano, a teraz Robert Lewandowski choć na nią zasłużył, to jej nie otrzymał. I w pewnym momencie stwierdziłem, że zamiast denerwować się sytuacją, na którą nie mamy wpływu, to lepiej się z niej pośmiać – wyjaśniał radny Jastrzębski w rozmowie z lokalnym portalem.

Lewandowski laureatem Solnej Piłki?


„Niezależnie od jej dalszych losów, uchwała w sprawie plebiscytu magazynu »France Football« rzeczywistości »Złotej Piłki« nie zmieni, ale może przyczynić się do ustanowienia innej nagrody – »Solnej Piłki«. O tym, że Wieliczka musi ustalić takie wyróżnienie, mówią dziś wszyscy. Oczywiście w pierwszej kolejności »Solna Piłka« ma trafić do Roberta Lewandowskiego” – pisze dziennikpolski24.pl.  Robert Lewandowski został przez „France Football” uhonorowany tytułem najlepszego napastnika 2021 r.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej