RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nylonowa łopatka kuchenna wycofana ze sprzedaży. GIS ostrzega

GIS wycofuje ze sprzedaży łopatkę kuchenną (fot. Shutterstock)
GIS wycofuje ze sprzedaży łopatkę kuchenną (fot. Shutterstock)

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego poinformował o wycofaniu nylonowych łopatek kuchennych z powodu migracji do żywności szkodliwych substancji. Chodzi o łopatki dystrybuowane przez firmę Action.

Biedronka wycofuje ze sprzedaży filety z kurczaka. „Może prowadzić do zakażenia”

W partii filetów z kurczaka sprzedawanych w Biedronce wykryto bakterie salmonelli. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu produktu...

zobacz więcej

Główny Inspektorat Sanitarny podał, że został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu migracji do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z nylonowych łopatek kuchennych.

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia.

Chodzi o produkt: Łopatka kuchenna nylonowa „SPATULA” Redstone (33 cm), o numerze partii: 364105, kodzie artykułu: 2575584, kodzie kreskowym: 8719987077975. Dystrybutorem produktu jest Action Service & Distributie B.V. Perenmarkt 15 Zwaagdijk Oost 1681 PG Netherlands. < br>
Produkt został wycofany ze wszystkich sklepów sieci Action Poland Sp. z o.o. 27 sierpnia 2021 r. Szczegółowe informacje o wycofywanym produkcie wraz ze zdjęciami dostępne są na stronie internetowej firmy Action Poland Sp. z o.o.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie. GIS zaleca nieużywanie produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Czytaj także: Salmonella na skorupkach jaj z Biedronki. GIS wycofuje produkty

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej