RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nylonowa łopatka kuchenna wycofana ze sprzedaży. GIS ostrzega

GIS wycofuje ze sprzedaży łopatkę kuchenną (fot. Shutterstock)
GIS wycofuje ze sprzedaży łopatkę kuchenną (fot. Shutterstock)

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego poinformował o wycofaniu nylonowych łopatek kuchennych z powodu migracji do żywności szkodliwych substancji. Chodzi o łopatki dystrybuowane przez firmę Action.

Biedronka wycofuje ze sprzedaży filety z kurczaka. „Może prowadzić do zakażenia”

W partii filetów z kurczaka sprzedawanych w Biedronce wykryto bakterie salmonelli. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu produktu...

zobacz więcej

Główny Inspektorat Sanitarny podał, że został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu migracji do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z nylonowych łopatek kuchennych.

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia.

Chodzi o produkt: Łopatka kuchenna nylonowa „SPATULA” Redstone (33 cm), o numerze partii: 364105, kodzie artykułu: 2575584, kodzie kreskowym: 8719987077975. Dystrybutorem produktu jest Action Service & Distributie B.V. Perenmarkt 15 Zwaagdijk Oost 1681 PG Netherlands. < br>
Produkt został wycofany ze wszystkich sklepów sieci Action Poland Sp. z o.o. 27 sierpnia 2021 r. Szczegółowe informacje o wycofywanym produkcie wraz ze zdjęciami dostępne są na stronie internetowej firmy Action Poland Sp. z o.o.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie. GIS zaleca nieużywanie produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Czytaj także: Salmonella na skorupkach jaj z Biedronki. GIS wycofuje produkty

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej