RAPORT

Pogarda

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas konferencji, że rząd obniży do 8 proc. z 23 proc. VAT na ciepło systemowe i rozszerzy grono odbiorców dodatku osłonowego w Tarczy Antyinflacyjnej w sumie do 7 mln gospodarstw. – Jeśli w II kwartale przyszłego roku inflacja nie będzie pokazywała istotnych tendencji malejących, to będziemy działać dalej, będziemy wspierać polskich obywateli – podkreślił szef rządu.

– Wdrażamy dodatek osłonowy wynikający z podnoszonych cen przez różnych producentów; dodatek będzie wypłacany w dwóch ratach i będzie on od 400 zł do 1100 zł, w zależności od wielkości gospodarstwa domowego – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

– Dzisiaj przystąpiliśmy do realizacji założeń dotyczącej tarczy antyinflacyjnej. Ma ona chronić polskie rodziny i polskie budżety domowe przed wzrostem cen. Rada Ministrów przyjęła pewne rozwiązania, które muszą zostać przyjęte ustawowo, a te rozwiązania, które można wdrożyć rozporządzeniami, są również już procedowane – powiedział we wtorek premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej