RAPORT

Pogarda

„Doda” z zarzutami. Jej były mąż Emil S. zatrzymany

Dorota Rabczewska (fot. PAP/Stach Leszczyński)
Dorota Rabczewska (fot. PAP/Stach Leszczyński)

Najnowsze

Popularne

Dorota Rabczewska „Doda”, znana piosenkarka, usłyszała zarzuty związane z działaniem na szkodę wierzycieli – potwierdził nieoficjalnie portal tvp.info. Zarzuty usłyszał również były mąż celebrytki Emil S., który został zatrzymany w poniedziałek.

Dodzie grozi nawet 8 lat więzienia. Kluczowym dowodem... zdjęcie

Dorota R.-S. znana lepiej jako Doda oraz jej mąż Emil S. zostali oskarżeni przez stołeczną Prokuraturę Okręgową o składanie fałszywych zeznań w...

zobacz więcej

Informację o zarzutach przekazało też radio RMF FM, które podaje, że śledczy prowadzą postępowanie w związku z działalnością Emila S., jako producenta filmowego.

Według rozgłośni Dorota Rabczewska jest podejrzała „o pomocnictwo do przestępstwa z artykułu 300 Kodeksu karnego, mówiącego o udaremnieniu zaspokojenia wierzycieli”.

Dorota Rabczewska usłyszała zarzuty, lecz nie została zatrzymana. Wezwano ją na przesłuchanie. Emil S. został natomiast zatrzymany w poniedziałek na terenie Warszawy.

Za czyn objęty zarzutami grozi nawet 8 lat więzienia, jeśli szkodę wyrządzono wielu wierzycielom.

Oświadczenie Doroty Rabczewskiej


Do sprawy w mediach społecznościowych odniosła się sama „Doda”. „Jako producent kreatywny, tworząc film od a do z, wykonałam swój obowiązek przynosząc gotowe dzieło. Ba! Nie byle jakie, bo bijące kinowe rekordy oglądalności 2021 roku” – stwierdziła odnosząc się do swojego filmu.

„Drugiego producenta mojego eksmęża zadaniem było przynieść na to budżet, dopiąć umowy z inwestorami i opłacić ekipę. On dostał hita, ja same problemy. Emil z ponoć 40 zarzutami został aresztowany. Ja jako prezes spółki dostałam jeden zarzut i pewnie parę lat bronienia się w sądzie. Rozumiem. Za głupotę, naiwność i zaufanie się płaci. Brak świadomości nie zwalnia z odpowiedzialności. Byłam na to psychicznie przygotowana” – pisze i zapewnia, że chce „pomóc inwestorom i ekipie odzyskać pieniądze”. „Dlatego przejęłam konto z syndykiem, z którym omawiałam porozumienia od miesiąca. Dalej będę promować oraz dystrybuować ten wspaniały film, ale już SAMA! Nauczka na przyszłość: jesteś artystą? Twórz filmy, a nie spółki” – dodaje.

Na koniec dodała, żeby nie zasłaniać jej oczu w artykułach. „Niczego się nie wstydzę, bo nie mam nic na sumieniu” – pisze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej