RAPORT

Wojna na Ukrainie

Eric Zemmour oficjalnie: Będę kandydował na prezydenta Francji

Kandydat na prezydenta Francji Éric Zemmour (screen https://youtu.be/k8IGBDK1BH8)
Kandydat na prezydenta Francji Éric Zemmour (screen https://youtu.be/k8IGBDK1BH8)

Éric Zemmour po godzinie 12 w specjalnym orędziu oficjalnie potwierdził swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta Francji. „Prawica, czy lewica, oni cię okłamali” - stwierdził w swoim specjalnym orędziu znany francuski publicysta, uważany za czarnego konia prezydenckiego wyścigu nad Sekwaną.

Zemmour o obronie granic: Polska daje lekcję całej Europie

Chroniąc granicę, Polska daje lekcję całej Europie – komentuje atak imigrantów sterowanych przez białoruski reżim potencjalny kandydat na...

zobacz więcej

5 grudnia w arenie Zénith Paris będzie miało miejsce pierwsze oficjalne wystąpienie Érica Zemmoura jako kandydata w wyborach prezydenckich Francji w 2022 roku.

Francuski publicysta ogłosi swoją kandydaturę we wtorek w południe. Wieczorem wystąpi także we francuskiej telewizji TF1. Jego współpracownik i działacz polityczny Samuel Lafont poinformował o tym w mediach społecznościowych.

„Éric Zemmour nie spuszcza wzroku, angażuje dla Francuzów. On jest i będzie dla was” – napisał Lafont.

Zwracając się do Francuzów, dodał: „Tak, możecie wybrać to, czym będzie Francja jutro. Tak, możemy uratować Francję razem. Tak, możecie napisać historię”.

Zemmour jest francuskim publicystą i dziennikarzem. W ostatnim czasie podróżował po Francji, do Londynu i do Genewy, by promować swoją książkę „La France n'a pas dit son dernier mot” („Francja nie powiedziała swojego ostatniego słowa”). W związku z tym media podawały, że był potencjalnym kandydatem na prezydenta tego kraju.

Zobacz także: Tłumaczenie wystąpienia Zemmoura


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej