RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bilewicz jak Lempart. Kolejny lewicowiec z pogardą o paniach sprzątających

Marta Lempart, Michał Bilewicz (fot. PAP/Leszek Szymański, Jakub Kamiński)
Marta Lempart, Michał Bilewicz (fot. PAP/Leszek Szymański, Jakub Kamiński)

Psycholog społeczny Michał Bilewicz z Centrum Badań nad Uprzedzeniami z pogardą wypowiedział się o paniach sprzątających. Oburzeni internauci skrytykowali mężczyznę porównując jego zachowanie do Marty Lempart.

Ekspert „Wyborczej” sugeruje, że będzie zarażał koronawirusem na Marszu Niepodległości

Socjolog Michał Bilewicz, zadeklarowany przeciwnik manifestacji narodowców, stwierdził w mediach społecznościowych, że mógłby pojawić się na...

zobacz więcej

Dyskusja na Twitterze rozpoczęła się od wpisu Bilewicza, w którym ocenił, że „nikt z partii rządzącej, żadne ministerstwo, żaden z profili prezydenta” nie złożyło życzeń z okazji rozpoczynającego się w niedzielę 28 listopada święta Chanuka. „My mamy adwent, święta obcych religii mnie nie obchodzą. Politycy partii rządzącej robią bardzo dobrze” – napisał jeden z użytkowników serwisu.

W dyskusję włączył się poseł Krzysztof Bosak. „Było palenie świec chanukowych i chwalenie się tym w mediach społecznościowych jeszcze kilka lat temu. Teraz się pilnują, bo wiedzą, że ich wyborcy już mają na kogo przenieść swój głos. Wcześniej uważali, że sytuacja dla prawicowego wyborcy jest bezalternatywna” – napisał.

„Oni się nas jednak troszkę boją, szczególnie jak im Pegasusa wyłączyliśmy. Więc myślę, że za parę dni się zreflektują i zapalą te świeczki jednak” – odpowiedział mu Bilewicz. „Kiedy Amerykanie przejrzą na oczy, Rosja osłabnie, UE upadnie pod rządami potomków niemieckich nazioli przefarbowanych na liberalne lewactwo, wtedy osądzimy was za zbrodnie przeciwko ludzkości, których dopuszczaliście się na przestrzeni dziejów” – dodał inny internauta.

„Mokre sny o potędze. A teraz proszę wrócić do sprzątania toalety w Cinema City, ewentualnie umyć podłogę w aptece Super Pharm” – skomentował Bilewicz.

Słowa psychologa społecznego skomentowali oburzeni internauci. „Jak piszę o urojeniu wyższościowym neoliberalnych elit, to piszę między innymi o tym. Pogardzają nie tylko Polską, ale i każdym, kto w ich mniemaniu jest gorszy, mniej wartościowy” – pisze jeden z nich.

Lempart oblała farbą siedzibę PiS. Aktywiści kpili z kobiety sprzątającej budynek. Nowe nagranie [WIDEO]

Liderka Strajku Kobiet i aktywiści kpili z pani sprzątającej pod siedzibą PiS w Warszawie, po tym jak Marta Lempart wylała farbę na drzwi i schody...

zobacz więcej

Z pogardą do pani sprzątającej odniosła się ostatnio jedna z liderek tzw. Strajku Kobiet Marta Lempart. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widać, jak Lempart oblewała w piątek czerwoną farbą wejście do siedziby Prawa i Sprawiedliwości ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Towarzyszyło jej kilku aktywistów. Przyniesiono też kukłę przedstawiającą kobietę.

Na sytuację zareagowała pani sprzątająca budynek. Zapytała, „kto to zrobił”. Lempart przyznała się, że to ona ubrudziła obiekt. Kobieta odpowiedziała: „No to niech pani umyje to teraz”. Znana z wulgarnych wypowiedzi liderka Strajku Kobiet stanowczo stwierdziła, że tego nie zrobi. Sprzątaczka pytała: „Pani myśli, że ja miliony zarabiam, żebym za kogoś sprzątała?”. Lempart zignorowała kobietę, mimo że, jak twierdzi, walczy o prawa kobiet.

Sprzątaczka weszła do siedziby PiS, po czym wróciła z wiadrem i mopem wskazując, by wejście do obiektu oblane farbą zostało umyte.

– Ja nie będę za darmo robiła – oświadczyła. Zebrani aktywiści zaczęli kpić z kobiety, mówiąc, by to Jarosław Kaczyński posprzątał. – Niech pani prezesa poprosi, niech przyjdzie zmywać. Panie prezesie, robota jest – krzyczała jedna z osób. Ktoś inny jeszcze kpił: „Prezes Kaczyński pozmywa. Niech pani się nie martwi”.

O incydencie Lempart mówiła w wywiadzie dla Onetu. – Rozumiem, że pani sprzątająca była wściekła i że ma dodatkową robotę przez to. Kim jest jej pracodawca: zorganizowaną grupą przestępczą, działającą z pozycji partii politycznej – mówiła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej