RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Osiągnięcia piłkarskie nie najważniejszym kryterium w plebiscycie »France Football«”

Robert Lewandowski z nagrodą dla najlepszego napastnika (fot. 	Aurelien Meunier/Getty Images)
Robert Lewandowski z nagrodą dla najlepszego napastnika (fot. Aurelien Meunier/Getty Images)

Nie milką echa po wynikach plebiscytu „France Football” na najlepszego piłkarza świata. Mimo ogromnych nadziei Robert Lewandowski zajął drugie miejsce. 33 punkty więcej zdobył Lionel Messi i to on cieszył się ze zdobycia siódmej w swojej karierze Złotej Piłki. Świat piłki komentuje i nie dowierza. Do sprawy odniosła się również rzeczniczka piłkarza Monika Bondarowicz.

„Dla nas jesteś najlepszy”. Echa wyników plebiscytu Złotej Piłki

Choć Robert Lewandowski nie zdobył upragnionej Złotej Piłki, w oczach wielu to właśnie on jest najlepszym zawodnikiem 2021 roku. Gratulacje i...

zobacz więcej

Mimo niesamowitej postawy sportowej w trwającym sezonie Robert Lewandowski kolejny raz nie został nagrodzony najważniejszym indywidualnym wyróżnieniem w świecie piłki nożnej.

- Drugie miejsce wskazuje, jak wielu dziennikarzy też widzi w Robercie Lewandowskim najlepszego piłkarza 2021 r. Bardzo za te głosy dziękujemy i bardzo są one dla nas ważne. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że największe osiągnięcia piłkarskie nie do końca są najważniejszym kryterium przyznania głównej nagrody w plebiscycie „France Football” - powiedziała rzeczniczka Lewandowskiego Monika Bondarowicz.

Złota Piłka: Piękne słowa Messiego. Argentyńczyk docenił „Lewego”

Lionel Messi niewielkim stosunkiem głosów pokonał Roberta Lewandowskiego w wyścigu o Złotą Piłkę za rok 2021 w plebiscycie „France Football”....

zobacz więcej

Złota Piłka: Lewandowski za Messim


O tym, że Robert Lewandowski mimo wspaniałego sezonu i bicia kolejnych rekordów nie otrzymał Złotej Piłki, mówią wszyscy. Słowa niedowierzania i wsparcia dla kapitana naszej kadry płyną z całego świata.

„Messi kradnie show Lewandowskiemu” - zatytułowała relację z gali „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Gazeta oceniła, że Argentyńczyk siódmą w karierze Złotą Piłkę zdobył dość niespodziewanie, a Lewandowskiemu musi wystarczyć drugie miejsce.

„Skandaliczny wybór! Lewandowski tylko drugi. Dlaczego znowu Messi?” - oburza się dziennikarz niemieckiego „Blida”. „Gorzki wieczór Roberta Lewandowskiego” - piszę o gali rozdania nagród portal sport.de. „Uważam, że zeszłoroczna Złota Piłka powinna być retrospektywnie przyznana Robertowi Lewandowskiemu. On zasłużył na to, żeby ją wygrać. Zasługuje na to, by mieć jedną. Messi się zgadza. Messi ma rację. Dajcie Robertowi Lewandowskiemu nagrodę. Taka łatwa rzecz do zrobienia, a właściwa” - napisał na Twitterze były napastnik reprezentacji Anglii Gary Lineker.

To komentarz do faktu, że w zeszłym roku francuski magazyn piłkarski zrezygnował z przyznawania dorocznego trofeum ze względu na pandemię koronawirusa.

Nagroda pocieszenia? „Lewy” z kolejnym trofeum!

To jeszcze nie ta wymarzona, upragniona statuetka, ale jak się nie ma co się lubi... Przy okazji gali Złotej Piłki, „France Football” postanowiło...

zobacz więcej

Lothar Matthaeus, laureat Złotej Piłki za rok 1990, również był zaskoczony rozstrzygnięciem tegorocznego plebiscytu magazynu „France Football”.

„Szczerze? Już nic nie rozumiem. Z całym szacunkiem dla Messiego i innych wielkich piłkarzy, którzy otrzymali nominacje, ale żaden z nich nie zasłużył na to tak bardzo jak Lewandowski” - powiedział mistrz świata z 1990 r., obecnie ekspert stacji telewizjnej Sky/Deutschland.

Prezes Bayernu Monachium Oliver Kahn przyłączył się do tych komentarzy. „Lewandowski zasługiwał na Złotą Piłkę tak samo jak na nagrodę dla najlepszego strzelca, ponieważ od lat gra na absolutnie najwyższym poziomie. Mimo to gratulacje dla Lionela Messiego. Jednak nawet bez Złotej Piłki od dawna zasiada na olimpie wielkich piłkarzy. Wciąż będzie kandydatem (do Złotej Piłki) w następnych latach” - skomentował Kahn.

Jak ogłoszono, Messi wygrał różnicą 33 punktów. Argentyńczyk zebrał 613, a Polak - 580.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej