RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

CBA zatrzymało trzy osoby. Polska Żegluga Morska oszukana na 3,5 mln euro

Zachodniopomorskie CBA zatrzymało trzy osoby (fot. CBA)
Zachodniopomorskie CBA zatrzymało trzy osoby (fot. CBA)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby związane z Polską Żeglugą Morską. Zostały im postawione m.in. zarzuty oszustwa na co najmniej 3,5 mln euro na szkodę PŻM i jej spółek zależnych.

Jest nadwyżka w budżecie. Minister finansów o szczegółach

W okresie styczeń-październik 2021 r. dochody budżetu państwa wyniosły 405,7 mld zł, a wydano 353,8 mld zł. W budżecie odnotowano 51,9 mld zł...

zobacz więcej

Zatrzymani przez CBA to m.in. były i obecny dyrektor finansowy PŻM i radca prawny świadczący usługi na rzecz przedsiębiorstwa - poinformował wydział komunikacji społecznej Biura.

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA przeszukali 16 miejsc, m.in. kancelarię radcy prawnego, biuro rachunkowe oraz miejsca zamieszkania zatrzymanych i osób, które mogły mieć związek z przestępstwami - zaznaczył wydział.

Śledztwo nadzorowane przez zachodniopomorski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach Polskiej Żegludze Morskiej oraz jej spółkom zależnym - podał dział prasowy PK.

Prokurator zarzucił zatrzymanym oszustwo i pomocnictwo w oszustwie, nadużycie udzielonych uprawnień i niedopełnienie ciążących obowiązków oraz pranie pieniędzy. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia - zaznaczyła PK.

Tarcza antyinflacyjna. O ile będzie tańsze paliwo? Sasin odpowiada

Akcyza na benzynę i olej napędowy zostanie obniżona do minimum unijnego, paliwa te do końca maja będą zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej;...

zobacz więcej

Zatrzymani pod dozorem


Zatrzymanych prokuratura zawiesiła w wykonywaniu czynności służbowych, zakazała zajmowania stanowisk związanych z obsługą finansową przedsiębiorstwa oraz spółek od niego zależnych i zakazała kontaktowania się z określonymi osobami a także nakazała dozór policji. Zabezpieczono też majątek zatrzymanych - łącznie prawie 6 mln zł - ustanawiając przymusowe hipoteki na nieruchomościach oraz zajmując środki finansowe.

Wydział komunikacji społecznej CBA zaznaczył, że śledztwo rozwija się i planowane są w nim kolejne działania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej