RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rozbój w sklepie na Woli. Bandyta groził ekspedientce młotkiem

Sprawca chciał zastraszyć obsługę sklepu młotkiem (fot. Shutterstock/trambler58)
Sprawca chciał zastraszyć obsługę sklepu młotkiem (fot. Shutterstock/trambler58)

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 34-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna groził ekspedientce młotkiem, po czym ukradł butelkę piwa. – Ekspedientka odmówiła mu wydania alkoholu. Zdenerwowany mężczyzna podszedł do półki z alkoholem, z wewnętrznej kieszeni kurtki wyjął młotek grożąc, że jeżeli nie da mu alkoholu, to zniszczy sklep – podała komisarz Marta Sulowska.

Ukryła się przed policją w ziemiance. Dym zdradził jej kryjówkę

Policjanci zatrzymali 23-latkę, która ukrywała się przed nimi w ziemiance. Kobieta nie chciała odbyć kary roku pozbawienia wolności za...

zobacz więcej

Ekspedientka poinformowała pracodawcę, który zadzwonił na policję. – Po kilku minutach na miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia i przejrzeli monitoring sklepowy - poinformowała.

Gdy policjanci wezwani na interwencję byli jeszcze na miejscu, do sklepu wrócił 34-latek. Został zatrzymany. – Tłumaczył policjantom, że nie wie, o co chodzi i zaprzeczał, że był wcześniej w sklepie – przekazała kom. Marta Sulowska.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był wcześniej wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa i dwukrotnie przebywał w zakładzie karnym. Po przesłuchaniu 34-latek usłyszał w prokuraturze zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy.

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane przestępstwo grozi mu więzienie na co najmniej trzy lata.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej