RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Wtorek pochmurny. Możliwe opady deszczu i śniegu [PROGNOZA]

Na wschodzie możliwe opady śniegu (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Na wschodzie możliwe opady śniegu (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

We wtorek praktycznie w całym kraju będzie pochmurno, istnieje niewielka szansa, że zza chmur wyjrzy słońce. Na wschodzie możliwy niewielki deszcz ze śniegiem oraz śnieg, a na zachodzie deszcz. Lekko dodatnia w ciągu dnia temperatura zbliży się wieczorem do 0 stopni – przekazała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Dziś deszcz, śnieg, a nawet mróz. Sprawdź, jaka pogoda u ciebie [PROGNOZA]

Poniedziałek będzie pochmurny z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu oraz temperaturą od 1 do 5 st. – powiedział Przemysław Szrama, synoptyk...

zobacz więcej

– We wtorek rano pogoda w całym kraju będzie pochmurna, istnieje niewielka szansa, że zza chmur wyjrzy słońce. Będziemy mieli zjawiska mieszane. We wschodniej części kraju możliwy niewielki śnieg z deszczem, natomiast na zachodzie deszcz oraz także deszcz ze śniegiem. W pierwszej fazie dnia na wschodzie powinno być dość pogodnie, w centrum kraju opady śniegu, natomiast na zachodzie deszcz i deszcz ze śniegiem – powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wtorkowa pogoda w godzinach południowych zostanie zdominowana przez opady deszczu i deszczu ze śniegiem. – Śnieg spadnie w rejonie Warmii i Mazur, na Podkarpaciu, w Małopolsce a także Lubelszczyźnie. Na wschodzie kraju spodziewamy się temperatury maksymalnej od 0 do -1 stopni Celsjusza, 4 stopni na zachodzie oraz do 6 stopni nad morzem – wskazała Łapińska.

Synoptyk dodała, że „wieczorem nie dojdzie do większych zmian w pogodzie”. Lokalnie spadnie śnieg, a także deszcz ze śniegiem. – Na zachodzie będzie padał deszcz, zaś na wschodzie śnieg. Deszczu ze śniegiem należy się spodziewać w centrum kraju, a także w rejonie Pomorza, Kaszub i Małopolski – stwierdziła Łapińska.

– Lekko dodatnia temperatura w ciągu dnia, wieczorem na przeważającym obszarze kraju zbliży się do 0 stopni – przewiduje.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej