RAPORT

Wojna na Ukrainie

Polska przestaje przyjmować samoloty z państw południa Afryki

Zakaz lądowania będzie obowiązywał dwa tygodnie (fot. Pexels)
Zakaz lądowania będzie obowiązywał dwa tygodnie (fot. Pexels)

Od wtorku 30 listopada do 13 grudnia ma obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych w siedmiu państwach znajdujących się na południu Afryki – wynika z rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym opublikowanego w poniedziałek wieczorem w „Dzienniku Ustaw”. Decyzja ma związek z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron koronawirusa.

Przymusowe szczepienia przeciw COVID-19? Prezydent Duda wyraził swoje stanowisko

Znając podejście moich rodaków, nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 – powiedział w poniedziałek w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zakaz będzie obowiązywał przylotów z Królestwa Eswatini, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i Republiki Zimbabwe.

Przepisy dotyczące zakazu lotów nie będą stosowane między innymi do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku koronawirusa.

Wcześniej w poniedziałek, w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, poinformowano, że zakaz zostanie wprowadzony w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu COVID-19 Nu (B.1.1.529) z państw regionu Afryki Południowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej