RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Dla nas jesteś najlepszy”. Echa wyników plebiscytu Złotej Piłki

Drugie miejsce Roberta Lewandowskiego to jak dotąd najwyższa lokata Polaka w plebiscycie francuskiego tygodnika. (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT )
Drugie miejsce Roberta Lewandowskiego to jak dotąd najwyższa lokata Polaka w plebiscycie francuskiego tygodnika. (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT )

Choć Robert Lewandowski nie zdobył upragnionej Złotej Piłki, w oczach wielu to właśnie on jest najlepszym zawodnikiem 2021 roku. Gratulacje i wyrazy uznania dla dokonań polskiego napastnika napływają zarówno z kraju, jak i ze świata.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza stwierdził, że to kapitan Biało-Czerwonych jest najlepszym piłkarzem globu. Podkreślił też skalę sukcesu Lewandowskiego, przypominając, że druga lokata to najwyższe miejsce polskiego piłkarza w plebiscycie francuskiego tygodnika.

Wsparcie swojemu zawodnikowi okazał Bayern Monachium, dla którego Robert Lewandowski „wciąż jest najlepszy na świecie”. Drugiego miejsca w plebiscycie France Football pogratulowała „Lewemu” nasza najlepsza tenisistka, Iga Świątek. Konto twitterowe Ligi Mistrzów zwróciło uwagę na niebotyczne liczby Polaka w bieżącym roku. Niemiecki „Bild” twierdzi natomiast, że przy przyznawaniu nagrody doszło do „skandalu” i pyta: Dlaczego Messi? Tymczasem ekspert piłkarski i znakomity angielski napastnik Gary Lineker jest orędownikiem przyznania Polakowi Złotej Piłki za rok 2020. On także, podobnie jak Messi, jest zdania, że ta nagroda Lewandowskiemu się po prostu należy. Maciej Iwański z TVP Sport jeszcze podczas transmisji z uroczystej gali w Paryżu zdradził, że przyznał pierwsze miejsce naszemu kapitanowi. Jako drugiego wskazał pomocnika reprezentacji Włoch, Jorginho, a Messiego sklasyfikował na trzeciej pozycji. Sam zainteresowany pogratulował laureatom i wszystkim nominowanym do nagród dla najlepszego piłkarza i najlepszej piłkarki 2021 roku, a także podziękował kibicom za wsparcie. Ostatecznie Robert Lewandowski zgromadził 580 punktów, ustępując Lionelowi Messiemu o 33 „oczka”. Trzeci, Jorginho, uzyskał ich 460.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej